Wycieczki do Chin

Wycieczka indywidualna po Chinach jest możliwa w dowolnym terminie i dowolnie wybraną trasą. W trakcie jednej wyprawy można także połączyć kilka krajów, np. Chiny i Tybet z dalszym przejazdem drogą lądową do Nepalu. Można także rozpocząć wycieczkę w Tybecie, a zakończyć w Chinach lub w Hongkongu. Możliwości jest naprawdę wiele. Poniżej nasze propozycje, które można z kolei połączyć z dowolną wycieczką transsyberyjską, np. PEK. Możemy także przygotować dowolną inną wybraną przez Państwa trasę – wystarczy przysłać nam swoje zapytanie – zapraszamy!

Chiny – wycieczka koleją

Pekin – Xi’an – Szanghaj – Hongkong

od 855 € + loty

11 dni | 4.700 km | CHN

Koleją po Chinach + rejs rzeką Jangcy

Pekin – Xi’an – Chongqing – Jangcy – Yichang – Szanghaj – Hongkong

od 1.715 € + loty

15 dni | 5.791 km | CHNJCY

Z Pekinu do Pekinu koleją

Pekin – Xi’an – Szanghaj – Hongkong – Pekin

od 1.039 € + loty

13 dni | 6.842 km | CHNPEK

Moskwa – Pekin – Moskwa koleją

Moskwa – Irkuck – Pekin – Ułan Bator i Park Narodowy Terelj – Ułan Ude – Moskwa

od 2.050 € + loty

25 dni | 16.590 km | PEKLND

Wycieczka CHNPEK idealnie nadaje się do połączenia z naszym programem wycieczkowym do Pekinu PEKLND i jest kierowana do osób, które nie mogą lub nie lubią latać samolotem. Obie wycieczki (PEKLND + CHNPEK) mogą się zamknąć w 30 dniach, tak aby było można uzyskać dwukrotną wizę turystyczną do Rosji do 30 dni.

Uwaga – jeżeli chcieliby Państwo całą trasę z/do Warszawy odbyć drogą lądową, polecamy skontaktować się z nami odpowiednio wcześnie, aby przemyśleć i zaplanować trasę. Przejazd pociągiem przez Białoruś i Ukrainę jest bowiem od kilku lat bardzo utrudniony, w zasadzie niemożliwy, a alternatywa zależy od Państwa możliwości czasowych i budżetowych.

Wycieczkę koleją po Chinach można idealnie połączyć z jedną z naszych wycieczek transsyberyjskich. Możliwe jest to także w wypadku wycieczki grupowej do Pekinu – w dniu powrotu grupy do kraju lub wieczorem przed wylotem grupy mogą Państwo wsiąść w pociąg jadący z Pekinu do kolejnej chińskiej metropolii, przykładowo do Xian, Szanghaju lub Hongkongu. Lot powrotny z Pekinu wprawdzie Państwu przepadnie, jednak przy grupie składającej się z minimum 10 innych osób otrzymają Państwo rekompensatę ceny lotów, z których Państwo nie skorzystali.

Podróżowanie koleją po Chinach

Chiny są ogromnym krajem, w którym niemalże na każdym kroku na odwiedzającego czekają wspaniałe zabytki i urocze zakątki oraz spotkania z jakże odmienną chińską kulturą. Jest to zarazem kraj skrajności, a podróżowanie po Chinach koleją jest idealnym sposobem na poznanie tego niezwykłego kraju w przyjemny, jakże ciekawy i wygodny sposób. Istnieje wiele połączeń kolejowych między wszystkimi metropoliami. W międzyczasie prawie na każdym odcinku oprócz pociągów nocnych kursują także dzienne szybkie połączenia pozwalające na przemieszczanie się z prędkością około 300 km. Dzięki temu odległość ponad 1.200 km z Pekinu do Szanghaju pokonamy w około 4,5 godziny. Można także zaoszczędzić nocleg w hotelu podróżując pociągiem nocnym, który jedzie wolniej i w którym można się wyspać.