Wycieczki do Mongolii

Mongolia to kraj ogromnej przestrzeni, ciszy i różnorodnych, skrajnych krajobrazów. Aby go poznać, zdecydowanie nie wystarczy zatrzymać się na jeden dzień w Ułan Bator. Wizytę w Mongolii bardzo uatrakcyjnia nocleg w jurcie mongolskiej oraz pobyt na łonie przyrody jednego z mongolskich parków narodowych – choćby np. w Parku Narodowym Terelj niedaleko Ułan Bator. Taki właśnie wypad poza Ułan Bator nadaje wizycie w Mongolii smaku i powoduje, że staje się ona niepowtarzalna i niezapomniana.

Aby poznać kulturę Nomadów i zobaczyć każdą z trzech odmiennych i niemalże przeciwstawnych występujących w Mongolii form krajobrazowych: step, góry i pustynię, nie trzeba przemierzać setek kilometrów wzdłuż i wszerz Mongolii. Jest to możliwe w ciągu zaledwie około 3 dni podczas wyprawy specjalnym samochodem terenowym. Tych wszystkich z Państwa, którzy nie mogą sobie pozwolić na kilkunastodniową wycieczkę objazdową, zapraszamy na taką właśnie krótką wyprawę terenową po Mongolii, która pozwoli poznać rozmaitość i uroki krajobrazów tego przepięknego i jakże ciekawego kraju.

Krótka wycieczka po Mongolii

Ułan Bator – Park Narodowy Terelj Góry Changaj – Karakorum – Ułan Bator

od 565 € + loty

3 dni | 1.000 km | MONCHN | krajobrazy: step, góry, pustynia (obrzeża Pustyni Gobi)

Kilkudniowa wyprawa po Mongolii

Ułan Bator – Park Narodowy Terelj Góry Changaj – Karakorum – Jezioro Ugii – Ułan Bator

od 720 € + loty

4 dni | 1.250 km | MONUGG | krajobrazy: jezioro, step, góry, pustynia (obrzeża Pustyni Gobi)

Wyprawa na Pustynię Gobi

Ułan Bator – Środkowa Gobi / Yolyn Am – Centralna Gobi / Bajanzang – Karakorum – Ułan Bator

od 1.015 € + loty

6 dni | 1.800 km | MONGOB | krajobrazy: step, pustynia

Wycieczka objazdowa po Mongolii jest możliwa w dowolnie wybranym terminie między 30 maja a 10 października, najlepiej do połowy września.

Wszystkie nasze wycieczki po Mongolii można połączyć z wyprawą szlakiem transsyberyjskim, np. z wycieczką PEK lub ULN. Każdą wycieczkę po Mongolii można dowolnie wydłużyć np. dodając jeden dodatkowy nocleg w każdym miejscu na trasie – wycieczka będzie wówczas mniej wyczerpująca, spokojniejsza. 

Zamów wycieczkę do Mongolii

Udając się do Mongolii pamiętajmy, że to nie Ułan Bator, lecz przede wszystkim dające odpocząć odległe niezaludnione pustkowia, panujące tam cisza i spokój oraz kontrasty odmiennych krajobrazów w połączeniu z noclegami w tradycyjnych jurtach mongolskich są największą atrakcją wycieczek objazdowych po Mongolii i jednym z najpiękniejszych przeżyć podczas wycieczki Koleją Transsyberyjską.