Podróże koleją po Azji – informacje i ciekawostki

Procedura wizowa w czasach koronawirusa

Uzyskanie wizy w czasie pandemii jest nieco trudniejsze niż dotychczas, gdyż większość krajów wprowadziła duże obostrzenia i restrykcje dotyczące wjazdu i pobytu obcokrajowców. Jakie są obecne procedury ubiegania się o wizy biznesowe do krajów azjatyckich? W czasach Koronawirusa wystawianie wiz jest obwarowane trudniejszymi do spełniania warunkami. Dlatego chętnie pomożemy Państwu w uzyskaniu wizy, umówimy na […]

Konduktorzy w pociągach transsyberyjskich

Konduktorzy transsyberyjscy odpowiadają w wagonie za czystość, porządek i bezpieczeństwo i mają szereg zadań.

Kolej Transsyberyjska

Kolej Transsyberyjska – terminy 2021

Terminy naszych grupowych wycieczek Koleją Transsyberyjską na rok 2021 zostały ustalone:

Wiza do Rosji – korekta błędu przez konsulat

Otrzymali Państwo wizę do Rosji z błędem? Konsulat rosyjski ma obowiązek zrobienia korekty, jeśli błąd powstał z jego winy. Jeśli natomiast błąd został popełniony przy składaniu wniosku o wizę, konieczna jest korekta na koszt wnioskodawcy.

Kolej Transsyberyjska – terminy 2020

Planują Państwo jeszcze w tym roku wycieczkę Koleją Transsyberyjską? Mamy jeszcze wolne miejsca w następujących terminach:

Wycieczki grupowe – podróżowanie z grupą

Zorganizowane wycieczki grupowe są od dawna fenomenem. Dlaczego są tak popularne i jakie są zalety wycieczek grupowych w porównaniu do wypraw indywidualnych?

Kolej Transsyberyjska z polskim pilotem

Zapraszamy na wycieczkę liniowymi pociągami Kolei Transsyberyjskiej do Pekinu lub Władywostoku! Oferujemy trzy terminy: 07.06.-22.06.2020 – wycieczka do Pekinu PEKPLT I, cena 2.795 € 29.06.-13.07.2020 – wycieczka do Władywostoku VVOPLT, cena 2.595 € 20.07.-05.08.2020 – wycieczka do Pekinu PEKPLT II, cena 2.895 €

Wycieczka Koleją Transsyberyjską – polski pilot

Kolej Transsyberyjska Moskwa – Pekin z grupą i z polskim pilotem to nasza specjalność! Zapraszamy na jedną z naszych tegorocznych dwóch wycieczek do Pekinu lub na wycieczkę do Władywostoku pod opieką wykwalifikowanego polskiego pilota.

Wycieczka Koleją Transsyberyjską z psem

Podróżowanie z psem jest możliwe wyłącznie w specjalnie oznacznym wagonie 2 klasy. Podróż w wagonie 1 i 3 klasy z pupilem jest zabroniona. Należy wykupić cały przedział 4-osobowy oraz dodatkowy bilet dla psa.

Przystanek w drodze do Mount Everest Base Camp

Dlaczego wycieczki do Tybetu są takie drogie?

Wycieczki do Tybetu są stosunkowo drogie. Porównując je z wycieczkami objazdowymi w inne zakątki Azji wycieczki do Tybetu są zwykle około 20% droższe. Dlaczego?