Wycieczka indywidualna jest możliwa w dowolnym terminie. Najlep­szy okres na podróż do Japonii to przełom marca i kwietnia (moment kwit­nięcia wiśni!), maj, przełom lipca i sierpnia oraz październik. Pora deszczo­wa trwa od czerwca do II połowy lipca, natomiast największe tajfuny nawiedzają Japonię we wrześniu.

13 dni, 1.125 km

od 750 €

TRASA: TOKIO – KIOTO – OSAKA – TOKIO

19 dni, 2.570 km

od 1.125 €

TRASA: TOKIO – KANAZAWA – KIOTO – OSAKA – HIROSZIMA – TOKIO

Zamów wycieczkę do Japonii

Wszystkie wycieczki do Japonii można połączyć z jedną z naszych tradycyjnych wycieczek transsyberyjskich do Władywostoku lub Pekinu, np. PEK lub VVO. O ile dojazd promem z Japonii na kontynent azjatycki jest logistycznie długi – przejazd trwa prawie 2 doby i niepewny – promy nie kursują regularnie, bywa że są odwoływane, to do obu miast – Pekinu i Władywostoku można dolecieć z Tokio bezpośrednio samolotem.

Możemy także przygotować dowolną inną wybraną przez Państwa trasę – wystarczy przysłać nam swoje zapytanie – zapraszamy!

Japan Rail Pass – bilet na całą Japonię

Japan Rail Pass (JRP) to specjalny bilet, który upoważnia do podróżowania pociągiem po całej Japonii w okresie jego ważności. Ponieważ kolej jest w Japonii bardzo droga, dużą zaletą Japan Rail Pass jest jego niska cena w stosunku do cen pojedynczych biletów. Warto jednak porównać ceny biletów na poszczególne odcinki, jeśli wybierają się Państwo tylko do 1-2 miejscowości lub tylko na kilka dni. Jeżeli natomiast prawie codziennie lub co kilka dni mają Państwo zamiar pokonywać spore odległości, z pewnością Japan Rail Pass będzie dobrym wyborem – tym bardziej, że nie jest się wówczas związanym konkretnymi połączeniami kolejowymi ani datami odjazdu. Oszczędza się także czas nie stojąc w kasach.

Dorośli i dzieci do 12 lat
7 dni 14 dni 21 dni
2 klasa (Ordinary) 249 € 395 € 505 €
1 klasa (Green) 330 € 535 € 695 €
Dzieci w wieku 6-11 lat (dzieci do 5 lat podróżują po Japonii bezpłatnie)
7 dni 14 dni 21 dni
2 klasa (Ordinary) 124,50 € 197,50 € 252,50 €
1 klasa (Green) 165 € 267,50 € 347,50 €

Rezerwacja miejsc jest wliczona w cenę Japan Rail Pass, miejsca można rezerwować bezpłatnie na miejscu. Jeśli podróżują Państwo w sezonie turystycznym lub w pierwszej klasie wówczas warto zatroszczyć się o rezerwację, natomiast podróżując poza sezonem w 2 klasie nie ma takiej potrzeby – można spontanicznie wybierać pociągi i miejsca siedzące.

Japan Rail Pass jest ważny dla większości pociągów, w tym dla słynnych pociągów Shinkansen! Mając Japan Rail Pass można także dojechać kolejką Tokyo Monorail z/na lotnisko Haneda i promem JR do Miyajimy, a nawet korzystać z niektórych autobusów JR!

Oferta skierowana jest wyłącznie do zagranicznych gości, nie do Japończyków. Aby wykupić Japan Rail Pass, należy zarezerwować go z wyprzedzeniem w obcym kraju (nie w Japonii!) i wymienić otrzymany voucher w biurze JR (Exchange Office) w Japonii w ciągu 3 miesięcy od daty wystawienia na oryginalny Japan Rail Pass. Bilet Japan Rail Pass można zatem zamówić wcześniej, ale o jego wystawienie zatroszczymy się dopiero na 3 miesiące przed datą Państwa wjazdu do Japonii. Japan Rail Pass można aktywować od określonej daty (nie koniecznie od daty przyjazdu do Japonii).

Zamów Japan Rail Pass