Wycieczki do Japonii

Wycieczka indywidualna jest możliwa w dowolnym terminie. Najlep­szy okres na podróż do Japonii to przełom marca i kwietnia (moment kwit­nięcia wiśni!), maj, przełom lipca i sierpnia oraz październik. Pora deszczo­wa trwa od czerwca do II połowy lipca, natomiast największe tajfuny nawiedzają Japonię we wrześniu.

Wycieczka koleją po Japonii

Tokio – Kioto – Osaka – Tokio

od 750 € + loty

13 dni | 1.125 km | JAP

3 tygodnie koleją po Japonii

Tokio – Kanazawa – Kioto – Osaka – Hiroszima – Tokio

od 1.125 € + loty

19 dni | 2.570 km | JAPHSM

Wszystkie wycieczki do Japonii można połączyć z jedną z naszych tradycyjnych wycieczek transsyberyjskich do Władywostoku lub Pekinu, np. PEK lub VVO. O ile dojazd promem z Japonii na kontynent azjatycki jest logistycznie długi – przejazd trwa prawie 2 doby i niepewny – promy nie kursują regularnie, bywa że są odwoływane, to do obu miast – Pekinu i Władywostoku można dolecieć z Tokio bezpośrednio samolotem.

Możemy także przygotować dowolną inną wybraną przez Państwa trasę – wystarczy przysłać nam swoje zapytanie – zapraszamy!

Japan Rail Pass – bilet na całą Japonię

Japan Rail Pass (JRP) to specjalny bilet, który upoważnia do podróżowania pociągiem po całej Japonii w okresie jego ważności. Ponieważ kolej jest w Japonii bardzo droga, dużą zaletą Japan Rail Pass jest jego niska cena w stosunku do cen pojedynczych biletów.

Japan Rail Pass – informacje i zamówienie online

Noclegi w stylu japońskim

Materac Futon

Futon to tradycyjne japońskie posłanie składające się z materaca i grubej pi­kowanej narzuty umieszczonych na macie Tatami. Zapewnia optymalne podparcie kręgosłupa i pleców, dba o cyrkulację powietrza i odprowadza wilgoć, zaś zimą przyjemnie grzeje.

Hotele kapsułowe

W hotelach kapsułowych zamiast pokojów znajdują się kapsuły o kształcie prostopadłościanu (około 1/1/2 m), ułożone jed­na na drugiej w dużym po­mieszczeniu. W kapsułach znajduje się zwykle tylko materac, pościel i telewizor, a na terenie hotelu goście mają do dys­pozycji pomieszczenia na ba­gaż, zadbane łazienki i pomieszczenia socjalne.