Kod wycieczki: PEMLUX

17 dni

7.622 km pociągiem

TRASA: PEKIN – UŁAN BATOR / PARK NARODOWY GORKHI-TERELJ – IRKUCK / JEZIORO BAJKAŁ – NOWOSYBIRSK – JEKATERYNBURG – MOSKWA

Podarujmy sobie odrobinę luksusu – jest to możliwe również podczas tak nietypowej eskapady, jaką jest wycieczka słynną Koleją Transsyberyjską! Wielu marzy o takiej podróży i chce ją odbyć właśnie pociągami liniowymi (nie czarterowanymi wyłącznie dla turystów zagranicznych), jednak obawia się konieczności zrezygnowania z komfortu podczas podróży.

Faktycznie podróż pociągiem jest mniej komfortowa od pobytu w domu, jednak nie warto z niej rezygnować, tym bardziej, że w każdym mieście wybraliśmy dla Państwa bardzo dobre i dogodnie położone 3*+ lub 4* hotele, a na przejazd – najlepsze pociągi liniowe dostępne na trasie transsyberyjskiej.

W programie zawarliśmy kwintesencję takiego wyjazdu: zwiedzanie trzech jakże odmiennych kultur i wszystkich trzech stolic. Dodatkowo podzieliliśmy najdłuższy odcinek trasy między Irkuckiem a Moskwą na trzy krótsze, dzięki czemu po każdej nocy spędzonej w pociągu będzie można wypocząć w komfortowym hotelu i spędzić dzień w kolejnym mieście na trasie. Całość dopełnia pobyt na łonie natury i nocleg w luksusowej jurcie mongolskiej oraz pobyt nad Jeziorem Bajkał. Zapraszamy!

ATRAKCJE:

  • Moskwa, Ułan Bator, Pekin – trzy stolice, trzy metropolie, trzy kultury
  • Mur Chiński i grobowce dynastii Ming – wycieczka całodniowa z Pekinu (90 km)
  • Park Narodowy Gorkhi-Terelj i dolina rzeki Tuul– nocleg w luksusowej jurcie mongolskiej 20 km od Ułan Bator
  • Jezioro Bajkał – perła Syberii, najgłębsze i najstarsze jezioro na świecie
  • Nowosybirsk – niepisana stolica Syberii
  • Jekaterynburg – syberyjskie miasto uniwersyteckie, miejsce mordu na rodzinie carskiej w 1918 roku

Cena wycieczki: 3.195 €

☑ bilety kolejowe 1 klasy Pekin – Moskwa zgodnie z trasą
☑ 9 noclegów w dobrych 3*+ lub 4* hotelach w pokoju 2-os. ze śniadaniem
☑ 1 nocleg w luksusowej jurcie mongolskiej ze śniadaniem 20 km od Ułan Bator
☑ transfer do resortu jurt mongolskich (20 km) + transfer powrotny
☑ wiza rosyjska, mongolska i chińska
☑ Transsyberyjski Pakiet Podróżnika (informacje praktyczne)

☑ kolacja w Pekinie (słynna kaczka pekińska): 35 €
☑ kolacja i wieczorek folklorystyczny w Ułan Bator: 40 €
☑ bilet do Teatru Bolszoj w Moskwie: 50-100 €

Koszty dodatkowe:

✗ wyżywienie podczas podróży pociągiem
✗ nie wymienione wyżej posiłki (obiady i kolacje w resorcie jutr mongolskich można wykupić wyłącznie na miejscu – opłata wynosi ok. 15 € za każdy posiłek według karty dnia)

Zwiedzanie z lokalnymi przewodnikami: 980 €

-> obsługa w języku angielskim lub rosyjskim
-> bilety wstępu i transport wliczone w cenę
-> przewodnicy tylko podczas zwiedzania (nie w pociągach)

Transfery: 385 €

-> z/na lotnisko i dworzec kolejowy
-> wliczone transfery Irkuck-Listwianka-Irkuck
-> bez przewodnika, tylko z kierowcą

Dopłata za pokój 1-osobowy: 550 €

Zwiedzanie i transfery dla 1 osoby: dodatkowo 50%

Pekin, Mur Chiński

1 dzień: Lot z Warszawy do Pekinu. Loty bezpośrednie polską linią LOT są możliwe we wtorki, czwartki i niedziele.

2 dzień: Rano lądowanie w Pekinie. Odbiór z lotniska. Dzisiaj zwiedzą Państwo Zakazane Miasto (dawny pałac cesarski), Świątynię Nieba i słynny Plac Tian’anmen. Wieczór do własnej dyspozycji: polecamy spacer po pekińskich hutongach – zespołu budowanych na planie prostokąta przylegających do siebie starych parterowych domostw. Nocleg w Pekinie.

3 dzień: Całodniowa wycieczka do Muru Chińskiego i grobowców dynastii Ming połączona z obiadem. Dobrze zachowany i odrestaurowany fragment muru znajduje się ok. 90 km od miasta. Spacer po murze. Wieczorem czas wolny w Pekinie. Nocleg.

4 dzień: Przed południem odjazd pociągiem do Ułan Bator. Przejazd przez chińskie tereny górskie, mongolskie stepy i pustkowia, niedaleko Pustyni Gobi. Przekroczenie granicy w nocy.

Ułan Bator, Park Narodowy Gorkhi-Terelj

5 dzień: Po południu przyjazd do Ułan Bator. Odbiór z dworca i przejazd do doliny rzeki Tuul – 20 km od Ułan Bator, gdzie odpoczną Państwo w zaciszu przepięknej przyrody. Nocleg w luksusowej jurcie mongolskiej. Możliwość wykupienia na miejscu obiadu i kolacji.

6 dzień: Zwiedzanie Parku Narodowego Gorkhi-Terelj i Ułan Bator, w tym klasztoru Gandan i Placu Suche Batora. Nocleg w Ułan Bator.

7 dzień: Czas wolny na zakupy przed dalszą podróżą. Po południu odjazd pociągiem do Irkucka. Podróż przez mongolskie stepy i pustkowia oraz przez rosyjską Republikę Buriacji. Przekroczenie granicy w nocy.

Irkuck, Listwianka, Jezioro Bajkał

8 dzień: Dziś trasa prowadzi przez około 2 godziny wzdłuż Jeziora Bajkał – będzie można sfotografować pociąg na tle przepięknych krajobrazów. Po południu przyjazd do Irkucka i transfer do Listwianki położonej nad Jeziorem Bajkał (65 km). Zakwaterowanie i odpoczynek. Polecamy dziś samodzielną wycieczkę na Kamień Czerskiego (300 m n.p.m.). Rozciąga się stąd przepiękna panorama Jeziora Bajkał i rzeki Angary. Nazwa szczytu upamiętnia polskiego zesłańca i geologa Jana Czerskiego. Przy dobrej pogodzie widać stąd nawet pasmo gór Chamar Daban rozciągające się przy południowym brzegu jeziora. Mogą Państwo również zwiedzić samodzielnie Muzeum Bajkalskie. Nocleg w Listwiance nad Bajkałem.

9 dzień: Dziś czeka Państwa 2-godzinny rejs po Jeziorze Bajkał oraz zwiedzanie przepięknie położonego skansenu Talcy – świadectwa dawnej architektury bajkalskiej. Znajdują się tutaj oryginale domy mieszkalne, mur obronny, kaplica, młyn wodny, szkoła wiejska oraz karczma. Ponadto można zwiedzić stare buriackie osiedle – kilka urządzonych wewnątrz jurt, w tym jurtę szamana. Po dotarciu do Irkucka zwiedzą Państwo miasto. Po południu odjazd pociągiem do Nowosybirska.

Nowosybirsk

10 dzień: Wieczorem przyjazd do stolicy Syberii Nowosybirska – po Moskwie i St. Petersburgu największego miasta w Rosji. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

11 dzień: Zwiedzanie Nowosybirska, w tym Katedry Aleksandra Newskiego oraz Dworca Głównego – największego na trasie Kolei Transsyberyjskiej. Dla chętnych możliwość zwiedzenia Muzeum Techniki Kolei Zachodniosyberyjskiej. Wieczorem odjazd pociągiem do Jekaterynburga.

Jekaterynburg, dawniej Swerdłowsk

12 dzień: Po południu przyjazd do Jekaterynburga. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

13 dzień: Zwiedzanie miasta – miejsca mordu na ostatnim carze Rosji wraz z rodziną i miejsca urodzenia Borysa Jelcyna. Zwiedzą dziś Państwo sobór A. Newskiego i pojadą do znajdującego się w Ganina Jama klasztorumęskiego (Monasteru Świętych Cierpiętników Carskich) zbudowanego w miejscu, gdzie ukryte zostały ciała zamordowanej rodziny carskiej. Siedem drewnianych cerkwi zostało wybudowanych ku czci siedmiu członków rodziny carskiej. Po popołudniu odjazd pociągiem do Moskwy.

Moskwa

14 dzień:Przejazd przez góry Uralu i Nizinę Wchodnioeuropejską. Po południu przyjazd do Moskwy, zakwaterowanie w hotelu, czas wolny i nocleg.

15 dzień: Wcześnie rano przyjazd do Moskwy. Wczesne zakwaterowanie i odpoczynek po podróży. Następnie zwiedzanie Kremla, Placu Czerwonego i okolic oraz słynnej historycznej ulicy Arbat znanej z piosenek Bułata Okudżawy, przy której zamieszkiwał także Aleksander Puszkin. Wycieczka metrem moskiewskim, podczas której zobaczą Państwo wybrane najciekawsze stacje i przekonają się dlaczego określane są one mianem podziemnych pałaców. Nocleg w Moskwie.

16 dzień: Wizyta w Mauzoleum Lenina (czynne w soboty w godzinach 10-13) oraz w słynnym Teatrze Bolszoj. Następnie zwiedzanie Galerii Trietiakowskiej i wycieczka na Wzgórza Worobiowe, skąd rozciąga się przepiękna panorama rosyjskiej stolicy, można także zobaczyć jedną ze słynnych Siedmiu Sióstr Stalina – Uniwersytet Moskiewski. Na dzisiejszy wieczór możemy zakupić dla Państwa bilety do słynnego Teatru Bolszoj (dopłata wynosi około 50-100 € od osoby). Nocleg w Moskwie.

17 dzień: Transfer na lotnisko, lot powrotny do Warszawy.

Wycieczka jest możliwa w dowolnie wybranym terminie (także zimą). Ze względu na rozkład jazdy pociągów początek wycieczki jest możliwy w co drugą niedzielę (1 dzień = niedziela co 2 tygodnie) – 9 dzień podróży musi być nieparzystym dniem miesiąca. Jeśli terminowo nie pokrywa się to z Państwa urlopem, można dodać 1 dzień nad Bajkałem – wtedy 10 dzień musi być nieparzystym dniem miesiąca. Polecamy przysłanie zamówienia z 6-miesięcznym wyprzedzeniem, najpóźniej na 3 miesiące przed podróżą.

1 klasa = przedział sypialny 2-osobowy.
W wypadku braku wagonów 1 klasy na którymś z odcinków trasy (lub na kilku) wykupione zostaną przedziały 2 klasy do wyłącznej dyspozycji 2 osób.

Wszystkie ceny podane są od osoby. W każdym wypadku podany został czas lokalny. Rozkład jazdy oraz opłaty konsularne mogą ulec zmianie. Oferta jest ważna wyłącznie w wypadku dostępności wszystkich usług w momencie Państwa zgłoszenia (dokonywania rezerwacji).

W pociągach dostępny jest wagon restauracyjny. W każdym wagonie są dostępne 1-2 toalety z umywalką oraz samowar z bezpłatną wrzącą wodą. Prysznice powinny być dostępne w Państwa wagonie w pociągu na trasie Pekin – Ułan Bator, do pozostałych dwóch pociągów powinien być doczepio-ny specjalny wagon z prysznicami. Ponieważ jest to wycieczka pociągami liniowymi (nie czarterowanymi), nie możemy gwarantować dostępności prysz-niców w żadnym z pociągów.

Inne opcje:

Bilety lotnicze: od 550 € w obie strony

-> bilety lotnicze także mogą Państwo zamówić u nas (z dowolnej miejsowości na całym świecie)
-> cena zależy od dokładnej daty podróży i daty zamówienia (wystawienia biletów)

Ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą:

-> wymagane przez konsulat rosyjski
-> 1,31 euro od każdego dnia pobytu dla osób poniżej 25 lat
-> 1,51 euro od każdego dnia pobytu dla osób powyżej 25 lat
-> 2,27 euro od każdego dnia pobytu dla osób powyżej 65 lat

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji:

-> zalecane wykupienie np. na wypadek choroby
-> cena zależna od końcowej ceny wycieczki