Korea Północna z polskim pilotem – terminy wycieczek grupowych

NKOPLT Korea Północna z polskim pilotem, 11 dni

02.05.-12.05.2021

2.995 €

Uwaga – do odbycia wszystkich proponowanych wycieczek wymagana jest podstawowa sprawność fizyczna.

Zapisz się na wycieczkę

Wycieczki indywidualne do Korei Północnej

Wycieczka indywidualna jest możliwa w dowolnym terminie w miesiącach kwie­cień, maj, wrzesień i październik. Wyprawę do Korei można także połączyć np. ze zwiedzeniem Pekinu/Chin czy Władywostoku. Należy przy tym jedynie pamiętać, że wjazd do Korei Północnej drogą lądową możliwy jest wyłącznie z Pekinu, natomiast wyjazd drogą lądową z Korei Północnej może nastąpić zarówno w kierunku Pekinu, jak i Władywostoku. Możemy także przygotować dowolną inną wybraną przez Państwa trasę – wystarczy przysłać nam swoje zapytanie – zapraszamy!

NKO Standardowa wycieczka do Korei Północnej połączona z przejazdem koleją z Pjongjang do Pekinu 11 dni od 2.229 €
NKOPEK NKO + Pekin i Władywostok, przejazd koleją na trasie Pjongjang – Pekin 13 dni od 2.399 €
NKOVVO NKO + Pekin i Władywostok, przejazd koleją na trasie Pekin – Pjongjang oraz Pjongjang – Władywostok! 17 dni od 3.710 €

Wszystkie wycieczki do Korei idealnie nadają się do połączenia z jedną z naszych tradycyjnych wycieczek transsyberyjskich, np. PEK lub VVO.

Zapraszamy!

Wyposażenie w pociągu koreańskim

Pociągi jadące z/do Pjongjang nie posiadają w składzie wagonu restauracyjnego. Wyżywienie na podróż pociągiem należy zatem wykupić jeszcze w Pjongjang. Nasz pilot oraz lokalny przewodnik wskaże Państwu możliwość zaopatrzenia się na podróż ostatniego dnia pobytu w Pjongjang.

W każdym wagonie są do­stępne 1-2 toalety z umywalką oraz zazwyczaj także samowar z bezpłatną wrzą­cą wodą. Przedziały można zamknąć od wewnątrz. W każdym przedziale znajdują się 4 łóżka (2 dolne i 2 górne), pomiędzy dolnymi łóżkami jest niewielki stolik.

Bezpieczeństwo w Korei Północnej

Wiele słyszy się na temat niebezpieczeństw i ryzyk związanych z podróżowaniem do Korei Północnej. Wycieczkę do tego kraju niektórzy określiliby jako igranie z własnym życiem. Korea Północna należy jednak do najbezpieczniejszych krajów świata, o ile nie narusza się lokalnych przepisów i zasad. Są one bowiem w tym kraju ściśle określone i egzekwowane.

Przestrzeganie zasad i przepisów prawa

Wyjazd do Korei Północnej jest wyjątkowy i należy o tym pamiętać na każdym kroku podczas całego wyjazdu. Przede wszystkim wycieczka ta wiąże się z pewnymi ograniczeniami wynikającymi z zasad panujących w tym kraju.

Religia i atrybuty religijne

Korea Północna jest krajem stricte komunistycznym, pomimo, że nazywa się Republiką Demokratyczną. Podobnie nie ma mowy o wolności wyznaniowej, pomimo, że konstytucja koreańska zakłada wolność wyznania, a podczas wycieczek turystom zagranicznym pokazywane są istniejące świątynie jako dowód rzekomo pełnej swobody religijnej. Ponad 70% Koreańczyków jest jednak ateistami, a władze ściśle kontrolują wszelakie przejawy wyznawania jakiejkolwiek religii, w szczególności prześladowani są Chrześcijanie. Rząd północnokoreański postrzega chrześcijaństwo jako niebezpieczeństwo, zwłaszcza protestantyzm, który nawiązuje bliskie stosunki ze Stanami Zjednoczonymi i Koreą Południową. Wszystko, co może być wyższe od przywódcy lub nadawać życiu Koreańczyków sens poza ideologią państwa, jest rygorystycznie prześladowane i tłumione. Jedynie sytuacja buddystów jest w Korei nieco lepsza ze względu na wpływ buddyzmu na tradycję i kulturę Półwyspu Koreańskiego.

Z tego względu zalecamy:
– nie zabierać ze sobą na wycieczkę żadnych atrybutów religijnych, takich jak łańcuszki z krzyżykiem lub pismo święte
– nie afiszować się ze swoją wiarą podczas trwania wycieczki
– nie rozmawiać w trakcie wycieczki o sprawach natury religijnej i o wyznaniowych preferencjach.

Jeżeli przynależą Państwo do jakiejkolwiek organizacji, związku, stowarzyszenia, które mogłyby mieć wpływ na Państwa bezpieczeństwo w Korei Północnej, prosimy o niezwłoczne zameldowanie nam tego faktu jeszcze przed zgłoszeniem uczestnictwa w wycieczce.