Państwa opinie o odwiedzanych miejscach

Nie miałam jakichś specjalnych oczekiwań, więc przyjęłam z wdzięcznością wszystko co się zdarzyło. Pozostał oczywiście niedosyt, zwłaszcza pobytu nad Bajkałem. Chętnie zobaczyłabym wyspę Olchon np zamiast  buddyjskiego klasztoru.

13.09.2019


Już dziś korci mnie, żeby wrócić nad Bajkał, samodzielnie, na Olchon, a stamtąd pojechać do Komsomolska nad Amurem i jeszcze dalej – do Magadanu, na Kamczatkę…

05.09.2019

Najlepsze noclegi:
Yurty w Mongoli, świetne miejsce, pyszne śniadanie i obiad, świetny przewodnik!
Hotel w Ulan Bator tez bardzo dobry.

28.09.2018


Moskwa piękna, Irkuck do zaakceptowania, Listwianka i Bajkał oczarowują tym, że są takie dzikie (cos w środku Azji) . Bardzo ciekawe jest Ułan Ude bo poczułem się jak w Mongolii i sam Władywostok piękny (tu hotel w pierwszym momencie nie robi wrażenia, ale w środku serio OK) . Czyli wszystko serio pięknie. Wielkie DZIEKI.
27.08.2018

Gerkamp w Mongolii to wspaniałe miejsce – właśnie dla rodzin. Gospodarze ustawili nam łuk, dali strzały (bezpieczne dla dzieci) i cała nasza rodzina godzinami zajęła się mierzeniem do celu. Jurty – super. Pomieszczenie sanitarne zadbane. Zaskoczeniem była także dobra kuchnia wegetariańska – trochę się obawialiśmy, że jedzenie będzie okropne (ludzie często się skarżą na mongolski wikt, zwłaszcza wegetarianie), ale w naszym przypadku były to same dobre rzeczy. Bardzo obfite, zdrowe posiłki. Pejzaże są tam cudowne, wielka frajda dla ludzi lubiącą jazdę konną. My z córką akurat tylko trochę jeździmy, więc nasza wycieczka nie była jakaś bardzo emocjonująca, ale same prosiłyśmy o jak najłatwiejszą trasę. Na terenie obozowiska urodziły się akurat szczeniaki (5!) i to była niezwykła dodatkowa atrakcja.
Urządziliśmy też sobie wspinaczkę górską na szczyt znajdujący się przy samym obozowisku. Było wspaniale.
Gospodarze nie mówią jednak w żadnym języku i wszystko trzeba ustalać na migi. Choć na codzień mieszkamy w bardzo spokojnym miejscu, w pięknym otoczeniu, to muszę przyznać, że spokój, jaki panował w gerkampie jest  z niczym nieporównywalny. Myślę, że ludzie z dużych miast, zmęczeni i zaganiani, mogą przeżyć bardzo niezwykłe chwile w Parku Terelj. Z drugiej strony jest to na prawdę bardzo dzikie, odludne miejsce, więc po 2-3 dniach, jak zwiedziło się okolicę, pozostaje kontemplacja ciszy.
06.09.2018

Jedyne co bym zmienił to nie nocowałbym w Irkucku. Nic tam nie ma ciekawego do zobaczenia a samo miast sprawia wrażenie zakurzonego i szarego.
Najfajniejszy dla mnie był Władywostok i myślę, że tam można było zostać dzień dłużej.
02.09.2018

…mimo to nie wpłynęło to na naszą ocenę pobytu w Mongolii, która zrobiła na nas największe wrażenie ze wszystkich zwiedzanych okolic. Kosmiczne krajobrazy i całkowicie inna mentalność i kultura. Koncert w teatrze w Ułan Bator poruszył wszystkich, i był w naszej ocenie bardzo ważnym elementem ukazującym inne oblicze Mongolii.
Potem wjazd do Chin przez imponujące Góry Smocze, zwiedzanie Pekinu i wejście na Chiński Mur, co dla wielu uczestników było swoistym przeżyciem. Hotel w Pekinie bardzo fajny, lepszy niż w zeszłym roku. Przestrzenny, czysty, smaczne posiłki. To samo możemy powiedzieć o bardzo wygodnym hotelu w Moskwie, w Irkucku, jak również o niezwykle sympatycznych domkach nad Bajkałem, gdzie dodatkowo mieliśmy piękne widoki na okolicę.
19.08.2018

Wszystko dla nas było nowe i trudno nam jeszcze powiedzieć które z miejsc zrobiło na nas największe wrażenie, na dzisiaj na pierwsze miejsce wysuwa się Mongolia która zachwyca ogromnymi przestrzeniami i spokojem wypływającym z ziemi.
11.08.2018

Najpiękniejszym miastem na naszej trasie był Petersburg – program zwiedzania oraz przewodnik lokalny na bardzo wysokim poziomie. Profesjonalny, kompetentny zarówno językowo jak i merytorycznie. Z inicjatywą własną;. Zarezerwował nam nawet miejsca na spektakl w teatrze, widząc, że interesujemy się baletem.
Moskwa – jeden dzień rzeczywiście w zupełności wystarczy – wszystko jest na miejscu. Z usług przewodnika w Moskwie byliśmy najmniej zadowoleni podczas całej naszej wyprawy.
Listwianka jest urocza.  Nad Bajkałem koniecznie trzeba udać się na Wyspę Olchon. Zakwaterowanie w tej wiosce było wspaniałym przeżyciem.  Jeśli Olchon – to absolutnie gwoździem programu jest Choboj! Niekwestionowany lider pięknej, dziewiczej Syberii.  Przewodniczka w Irkucku – wspaniała, uczynna, uprzejma i kompetentna. Dodatkowo zabrała nas na Kamień Czerskiego jak tylko o tym wspomnieliśmy.
11.08.2018

Jestem bardzo zadowolona z Państwa usług. Noclegi miały dobry standard, a ich lokalizacja była bardzo dobra. Nocleg w jurtach w Parku Tereldż był bardzo fajną przygodą. Obsługa miła, bardzo dobre wyżywienie, a sam park jest zachwycający!

02.09.2017


Najbardziej podobał mi się Władywostok, trochę przypomina San Francisco, no i przepiękna Syberia. Wszyscy uczestnicy (a wiem to z rozmów z nimi) mieli okazję zmienić perspektywę, z jakiej spoglądają na Rosję. Zrewidowaliśmy swoją opinię na korzyść. Dziękuję za umożliwienie  nam poznania współczesnej Rosji.

03.08.2017

Wszystko przebiegło perfekcyjnie! Odnośnie pobytu w Rosji naprawdę super! Oczywiście nie wszystkie miejsca są turystycznie dostępne (np. Kirovsk), w którym latem nic się nie dzieje a nawet trudno poszukać miejsca do zjedzenia czegoś. Generalnie super!!!! Jak trochę obrobię się wokół domu postaram się napisać coś więcej.

21.07.2016

Zwiedzaliśmy wszystkie miejsca samodzielnie, co nie sprawiło nam trudności dzięki rosyjskim znajomym, którzy nam pomogli w orientacji i organizacji. Najsilniejsze wrażenia, to siłą rzeczy – Moskwa. Zdołaliśmy naprawdę sporo zobaczyć przez 2,5 dnia – „wyrobiliśmy” nasz plan maksimum, a nawet więcej. W następnej kolejności pięknych wrażeń – Władywostok i Krasnojarsk, gdzie spotykaliśmy naszych znajomych, którzy nam organizowali przejażdżki i atrakcje. Zobaczyliśmy zarówno Władywostok jak i Russkij Ostrov i spędziliśmy piękny wieczór na plaży za miastem, a w Krasnojarsku fantastyczny park narodowy Stołby (naprawdę wart polecenia!) i elektrownię wodną na Jeniseju (Divnogorsk). Oczywiście bardzo nam się tez podobał Bajkał – wybraliśmy się na rejs stateczkiem. W pozostałych miastach, czyli Irkucku i Jekaterynburgu fajne jest to, że można się w nich łatwo samodzielnie zorientować dzięki opracowanym trasom zwiedzania – linie na chodnikach prowadzące punkt po punkcie po najważniejszych miejscach – to było pozytywnym zaskoczeniem. Oczywiście oba miasta interesujące bardzo, Irkuck z jego architekturą – szczególnie.

26.07.2015

Podziel się swoją opinią. Pomożesz nam i podróżnikom w organizacji i przygotowaniach do podróży.