Wycieczki grupowe z polskim pilotem


Jestem pełen wrażeń i emocji. Na pewno długo jeszcze będę je porządkował. Setki rozmów, tysiące zdjęć, milion myśli – wszystkie dobre i bardzo dobre. Moja wyobraźnia tańczy i śpiewa.
Oczekuje Pani ode mnie opinii na temat organizacji wycieczki. To zrozumiałe. Moja ocena jest krótka, w skali ocen szkolnych – wszystko było na piątkę! Pociągi, samoloty, hotele, Joasia, przewodnicy lokalni, kierowcy. Wybór miejsc do zwiedzania – również, bo i taki był program. Nic się nie zawaliło.
Drobne wpadki zawsze się zdarzają, zwłaszcza przy organizacji takich wypraw. Przykładowo to, że w Ułan Ude ktoś nie zapewnił nam transferu z dworca do hotelu, nie było tragedią. Dojechaliśmy taksówkami, a lokalne biuro turystyczne zrekompensowało nam to obiadem w salonie vipowskim. Nie można więc odbierać tego jako zaniedbanie organizatora, a jedynie jako incydent, ludzki błąd.
Reasumując – było tak, jak to sobie wyobrażałem. Moja osobista satysfakcja jest też taka, że poznałem nowych ludzi, którzy inspirują mnie do powrotów, do dalszych podróży.
05.09.2019

Podróż rewelacyjna. Wagon zadbany, współpasażerowie życzliwi, miejsca koło siebie co dało komfort w komunikacji ale i też bezpieczeństwo naszej grupy.
Z wielką radością polecam Państwa jako pośrednika w kupnie biletów na kolej transsyberyjską, wszystko się zgadzało,
atmosfera nieopisywalna- cudowna, nie dało się odczuć, kiedy minęły 3 dni. Osobiście w imieniu grupy pragnę podziękować Pani jeszcze raz za pomoc, kontakt i wsparcie oraz przeprosić, pomimo urlopu nie zostawiła nas Pani na lodzie.
Wszyscy razem dajemy dużego plusa.
29.08.2019

Własnie jestem po rozmowie z Klientami. Są bardzo zadowoleni, zarówno z hoteli jak i trasy całej. Pilot i przewodnicy super. Jak stwierdzili dużym plusem była taka kameralna grupa co też ulatwiłao dogadanie się z czymkolwiek.
Także bardzo im się podobało, bardzo dziękowali za taką sprawną obsługę : )
25.07.2019

Podróż była bardzo ciekawa. Wszystko było beż najmniejszych problemów.
Bardzo nam odpowiadało podróżowanie koleją. Podróż każdym z pociągów były nowym ciekawym doświadczeniem.
21.05.2019

Podroz byla ok ale chyba dla mlodych ludzi  ze mna bylo ok ale zona fizycznie nie dawala rady ale mlodsi jej bardzo pomagali jak I Jacek .jacek reprezentowal duza wiedze jak I ciekawy sposob opowiadania byl opiekiunczy I staral sie jak mogl najlepiej.wytrzymal probe kiedy w ostatni dzien (Vladywostok )autobus byl spozniony I szczegolnie ludzie z Austria bardo Gadalismy.mieszkajac w USA  ponad 50lat mam jedna uwage do Macka stylu troche za duzo bylo relacji nauczyciel/student nie przerywac I sluchac kiedy ja movie.troche dyktator.ale w sume Ocena dobra plus.hotele jedzenie fajne zreszta to jest Rosja ktora my znamy od dziesiatkow Lat.i nigdy nie mialem  wielkich pretensions.ja bym bardziej chcial zwiedzic male wioski Poznac taka rawdziwa  Rosje .najlepiej podobal mi sie Ulan-Ude,I Vladywostok .czy Ja bym Zdecydowal sie na jeszcze raz tak moja zona nie.poznalismy fajnych ludzi I wrazen ktorych nie da sie opisac.

29.08.2018


Bardzo pozytywnie oceniamy cały wyjazd. Program wycieczki nie pozwalał się nudzić (czasami nawet odpocząć :) Mieliśmy okazję zobaczyć bardzo ciekawe miejsca poszczególnych stolic a także pobieżnie zapoznać się ze zwyczajami i stylem życia lokalnych społeczności. Nie mam żadnych uwag do zakwaterowania i transferów, lokalni przewodnicy sprawnie oprowadzali po poszczególnych miastach fachowo prezentując najważniejsze atrakcje. Na słowo uznania zasługuje przewodnictwo Martyny Młodzianowskiej. Martyna bardzo dobrze komunikowała się z lokalnymi przewodnikami szczegółowo przekazując wszystkie informacje grupie. Fachowo i kreatywnie radziła sobie w sytuacjach zagrażających realizacji planu wycieczki (kiedy grupa wymagała wdrożenia planu alternatywnego lub w sytuacji problemów zdrowotnych uczestników). Martyna posiada wszelkie cechy dobrego pilota a dodając do tego odrobinę doświadczenia z pewnością stanie się znakomitym przewodnikiem i liderem grup wycieczkowych. Warunki przejazdów koleją oceniam bardzo komfortowo, przedziały choć dość ciasne były czyste i schludne. Bardzo trafne okazały się instrukcje z niezbędnika dotyczące optymalizacji bagażu, ponieważ na relacji Ułan Bator – Pekin ulokowanie dużych walizek w przedziale okazało się niemożliwe. Ze swojej strony bardzo dziękuję za organizację wyjazdu i z czystym sumieniem mogę polecić go osoba zainteresowanym podróżowaniem na kierunku wschodnim.

28.09.2018


Wycieczka bardzo udana, ja i moi kompani jesteśmy bardzo, bardzo zadowoleni.
Marzyłem o tej wyprawie przez wiele lat. Wszystko odbyło się bez zarzutu nie ma powodów do narzekań!
Panna Martyna jako pilot bez żadnego doświadczenia spisała się na 6+, ( w skali do 5).
Szalenie miła osoba ze świetnym angielskim i talentem do tłumaczenia ,( nie jest to łatwa sprawa), oraz z poczuciem humoru.
Jest dużym atutem , który powinna Pani wykorzystać w przyszłości.

Program dobry, zobaczyliśmy wszystkie „ major attractions”,. Wszystkie miejsca  gdzie byliśmy, warte postoju.
Osobiście dodałbym Ekaterinburg  choć by na jeden dzień.

Co zapamiętałem najwięcej ?

Martynę i pozostałych wycieczkowiczów , „naszych ludzi”, jestem poza krajem 54 lata
Miło mi było przebywać w takim towarzystwie, dawno tak nie podróżowałem.

27.09.2018


Mogę tylko napisać ,, że to było więcej niż wyprawa ,, to była naprawdę wyprawa życia,, dla mnie jak i jeszcze paru osób  z naszej ekipy. Dziękuje ze prawdziwy profesjonalizm – mam nadzieją że uda mi się jeszcze kiedyś pojechać z Pani oferty

23.09.2018


– program zwiedzania – dobrze dobrane miejsca,

– hotele –bez zastrzeżeń,

-przejazdy pociągami -wspaniała przygoda

-obsługa pilotów lokalnych – dobra  mili, sympatyczni , ok

Ale jeśli chodzi o pilota  to Jacek Press  był ” wisienka na torcie” tej podróży , pokazywał nam miejsca  zgodne z planem  podróży uzupełniając dodatkowymi  miejscami (w czasie naszego czasu wolnego), przekazywał nam ogram wiedzy z historii przeplatane wierszem , anegdotą , utworem literackim, (ogrom wiedzy) doświadczeniem , zaangażowaniem  widać  było że robi to co kocha ,stworzył wspaniałą atmosferę, a najważniejsze że czułam się  bezpieczna, wiedziałam że jest  że czuwa.

12.09.2018


Dla nas była to podróż na którą czekaliśmy 10 miesięcy i była to podróż życia, każdy moment chłonęliśmy bardzo i dlatego wszystko
 oceniamy bardzo bardzo pozytywnie. Mieliśmy też to szczęście że cała nasza grupa okazała się bardzo fajna i zgrana. Każdy z każdym
 rozmawiał, śmiał się i bawił co też wpływa na bardzo dobrą ocenę całości. Mieliśmy to szczęście że udało nam się jechać trzema pociągami tj. Chiński, Mongolski oraz Rosyjski były to różne pociągi ale wszystko odbieramy pozytywnie. Hotele również oceniamy bardzo dobrze, choć spanie w Jurtach było bardzo fajną przygodą.

11.08.2018


Wycieczka bardzo nam się podobała. Program też był taki jakiego się spodziewałem. Szkoda że nie byliśmy w Moskwie jeden, dwa dni dluzej. Ale wydluzylo by to wycieczke. Wagony 1 klasy byly dobre, szczegolnie ten na trasie Moskwa Irkuc. Hotele też były bardzo dobre. Jedyną uwagę która mam to potrzeba informacji że na dworcach nie ma wind i potrzeba pokonać dużą ilość schodów z bagażem własnym co dla kilku osób było bardzo uciążliwe. O przewodnikach miejscowych za wyjątkiem we Władywostoku nie mogę nic odwiedzić gdyż nie zabierali głosu i pobyt ich z nami był bardzo krótki. Kierowcy autokarów byli bardzo pomocni i mili. Pilot pełnił rolę przewodnika. Miał bardzo duże wiadomości. Organizacyjnie panował nad wycieczka. Jedynym moim zastrzeżeniem jest że za często zbywal nasze pytania dotyczące programu wycieczki i tu nasuwa się nasze spostrzeżenie że na początku wycieczki pilot powinien przedstawić siebie i wzajemnie uczestników oraz omówić program.

04.09.2018

Podziel się swoją opinią. Pomożesz nam i podróżnikom w organizacji i przygotowaniach do podróży.