Termin: 05.06.-22.06.2022, 18 dni

7.200 km (3.800 km pociagiem)

polski pilot

TRASA: PEKIN – LHASA – GYANGTSE – SHIGATSE – DINGRI – EVEREST BASE CAMP – JEZIORO NAMTSO

ATRAKCJE:

  • Kolej Tybetańska – najwyższa kolej na świecie: 90% trasy jest położona ponad 4.000 m n.p.m.
  • Lhasa – stolica autonomicznego Tybetu
  • Gyangtze – klasztor Palkor z najwyższą w Tybecie stupą (35 m)
  • Shigatze – drugie co do wielkości miasto Tybetu słynące z olbrzymiego klasztoru Tashilumpo
  • Mt. Everest – przy dobrej pogodzie wschód słońca z widokiem na najwyższy szczyt świata
  • Jezioro Namtso – najwyżej na świecie położone jezioro słone, jedno z czterech świętych jezior Tybetu

Cena: 3.110 €

Usługi wliczone w cenę

☑ bilet lotniczy klasy ekonomicznej z Warszawy do Pekinu
☑ bilet kolejowy Pekin-Lhasa (przedziały 6-osobowe bez drzwi **)
☑ bilet lotniczy klasy ekonomicznej z Lhasy do Pekinu
☑ bilet lotniczy klasy ekonomicznej z Pekinu do Warszawy
☑ 13 noclegów w hotelach 3* w pokojach 2-osobowym zgodnie z trasą
☑ 1 nocleg w namiotach (uwaga – bardzo skromne warunki)
☑ 13x śniadanie, 2x kolacja
☑ wszystkie konieczne transfery (z/na dworzec/lotnisko)
☑ opieka wykwalifikowanego polskiego pilota podczas całej trasy
☑ obsługa lokalnego tybetańskiego przewodnika w Tybecie
☑ bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i parków narodowych
☑ Tybetański Niezbędnik (informacje praktyczne)
☑ ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą KL do 30.000 €
☑ ubezpieczenie NNW do 16.000 zł
☑ wiza chińska, zezwolenie na wjazd do Tybetu (Tibet Travel Permit)

Koszty dodatkowe

✗ wyżywienie podczas podróży pociągiem
✗ inne (nie wymienione wyżej) posiłki, zwyczajowe napiwki
✗ pokój 1-osobowy w hotelach na całej trasie: 355 € / os.
✗ wczesne zakwaterowanie w pokoju hotelowym: 80 € 1-os. / 45 € 2-os.
✗ ** dopłata do zamykanego przedziału 4-osobowego: 90 € / os.
✗ zwiedzanie Pekinu: 69 € / os. od 10 osób
✗ wycieczka do Muru Chińskiego: 60 € / os. od 10 osób
✗ ubezpieczenie kosztów rezygnacji: 2,76% ceny wycieczki

** Przedziały 4-osobowe są ściśle limitowane, nie możemy zatem gwarantować możliwości ich wykupienia.

Czeka Państwa wyprawa najbardziej spektakularną koleją na świecie! Nowa linia kolejowa do Tybetu została przeprowadzona w 90% na wysokości około 4.000 m n.p.m. Najwyższy punkt trasy (przełęcz Tanggu) leży na wysokości 5.072 m n.p.m.

Po zwiedzeniu Lhasy czeka Państwa druga – równie ciekawa wycieczka objazdowa po Tybecie, podczas której zwiedzą Państwo południową część Tybetu wraz z przepięknym jeziorem Namtso oraz historycznymi miastami Shigatse i Gyantse. Trasa prowadzić będzie pośród zapierających dech w piersiach wysokogórskich krajobrazów. Zasną i obudzą się Państwo u podnóży najwyższej góry świata Mount Everest!

OPIS TRASY

Pekin

(1) Zbiórka na lotnisku w Warszawie, bezpośredni lot do Pekinu linią LOT.

(2) Rano lądowanie w Pekinie. Dzień wolny na wypoczynek i zwiedzanie. Kolacja powitalna i nocleg w hotelu w centrum Pekinu, dzięki czemu każdy Uczestnik będzie mógł samodzielnie poruszać się po mieście. Oczywiście chętnie zorganizujemy dla Państwa tego dnia zwiedzanie Pekinu, w tym Zakazanego Miasta, Placu Tiananmen i Świątyni Nieba.

(3) Cały kolejny dzień spędzimy w Pekinie, co pozwoli na pełną regenerację i dostosowanie się do różnicy czasu, zanim wyruszymy w dalszą – trudniejszą część podróży związaną dodatkowo z ogromną różnicą wysokości. Dziś możemy zorganizować dla chętnych wycieczkę do Muru Chińskiego i grobowców dynastii Ming. Wieczorem odjazd pociągiem do Lhasy.

(4) Podróż Koleją Tybetańską (spektakularne widoki!). Jest to bezsprzecznie najwyższej położona linia kolejowa na świecie. Na całej trasie wybudowano liczne wiadukty, mosty i tunele prowadzące przez góry Kunlun, które można podziwiać z okien pociągu.

Lhasa (3.650 m)

(5) Przyjazd do Lhasy po południu. Transfer do hotelu, odpoczynek i nocleg.

(6) Dzień wolny w Lhasie, aklimatyzacja na wysokości 3.650 m. Tybetańska kolacja powitalna i nocleg.

(7) Dziś cały kolejny dzień poświęcimy na aklimatyzację. Jest to wbrew pozorom bardzo ważny punkt programu – konieczny, żeby stosunkowo łagodnie znieść objawy choroby wysokościowej i żeby organizm zdążył oswoić się z dużą wysokością zanim rozpocznie się intensywny program zwiedzania. Nocleg w Lhasie.

(8) Dziś zwiedzą Państwo pałac Potala (VII. w.) – oficjalną rezydencję Dalajlamy. Położenie pałacu na zboczu góry Hongshan, czyli Góry Czerwonej (130 m nad stolicą) robi niesamowite wrażenie. Po południu zwiedzą Państwo także klasztor Jokhang – religijne centrum starówki Lhasy, do którego co najmniej raz w życiu pielgrzymują Tybetańczycy. Czas wolny przeznaczony na spacer ulicą Barkhor. Nocleg w Lhasie.

(9) Przewodnik pokaże dziś Państwu położony 10 km od Lhasy i założony w 1416 r. klasztor Drepung. Należy on do jednego z trzech wielkich klasztorów zakonu Gelugpa reprezentującego buddyzm tybetański. Po południu zwiedzanie klasztoru Sera. Nocleg w Lhasie.

Gyantse (4.000 m) – Shigatse (3.800 m)

(10) Dziś rozpocznie się podróż od Lhasy w kierunku Nepalu (wzdłuż „autostrady przyjaźni” łączącej Lhasę z Katmandu). Trasa prowadzić będzie przez zieloną dolinę Nyangchu. Pojadą Państwo do Gyantse, trzeciego co do wielkości miasta Tybetu (zaraz po Lhasie i Shigatse). Po drodze zobaczą Państwo jezioro Yamdrok Yamtso – święte jezioro Tybetańczyków. Gyantse położone jest na wysokości 3.977 m n.p.m. Twierdza Gyantse powstała w IX w. i od 1961 r. znajduje się na chińskiej liście pomników. W Gyantse zwiedzą Państwo klasztor Palkhor, który zwraca uwagę turystów przede wszystkim oryginalną wielopoziomową stupą Kumbum (stupą Dziesięciu Tysięcy Buddów). Dalszy przejazd do Shigatse i zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie założonego w 1447 r. i znajdującego się w zachodniejczęści Shigatse klasztoru Tashilhumpo – rezydencji panczenlamy.

Tingri (4.300 m)

(11) Przejazd do prowincji Sakya, zwiedzanie klasztoru Sakya. Następnie przejazd do Lhatse, gdzie będzie można zjeść obiad. Po południu dotrą Państwu do Dingri, gdzie przewidziany jest nocleg. Aklimatyzacja do wysokości 4.300 m.

Everest Base Camp (5.000 m)

(12) Po postoju w powiecie Dingri Dzong (Tingri) przejazd w kierunku Everest Base Camp. Około 5 godzin zajmie nam przejazd do klasztoru Rongbuk położonego na wysokości 4.900 m. Jednak po drodze czeka nas przejazd przez najwyżej położoną przełęcz Tybetu – Pang la Pass (5.050 m). Przy dobrej pogodzie zobaczą dziś Państwo najwyższe szczyty świata sięgające ponad 8000 m. Nocleg w dużych namiotach (skromne warunki!).

(13) Niezapomniany poranek: zobaczymy dziś wschód słońca na tle wysokogórskich krajobrazów. Zwiedzanie klasztoru Rongbuk – wyjątkowego najwyższej położonego zamieszkałego klasztoru. Następnie powrót do Shigatse, gdzie przewidziany jest nocleg w hotelu.

(14) Zanim wrócimy dziś do Lhasy, zwiedzimy największy klasztor buddyjski zachodniego Tybetu: świątynię Tashilunpo, wybudowaną w 1447 r. i będącą siedzibą Panchenlamy. Znajduje się w niej największy na świecie pozłacany posąg Buddy. Nocleg w Lhasie.

Jezioro Namtso (4.700 m)

(15) Przejazd nad urokliwe jezioro Namtso (240 km, około 5 godzin). Po drodze zobaczymy stada jaków i owiec na tle pięknych wysokogórskich krajobrazów oraz górę Nagenla sięgającą ponad 5000 m.n.p.m. Po dotarciu nad jezioro zostanie jeszcze czas na odpoczynek i – przy dobrej pogodzie wspaniałe widoki na jezioro i góry, zobaczymy też przepiękny zachód słońca, dla którego warto tu było przyjechać. Nocleg w hotelu około 65 km od jeziora.

(16) Dziś wrócimy do Lhasy. Po drodze będzie możliwość zatrzymania się przy znanych gorących źródłach Yanganchen. Za dodatkową opłata na miejscu możliwe będzie skorzystanie z kąpieli. Nocleg w Lhasie.

(17) Transfer na lotnisko, lot powrotny do Pekinu. Nocleg niedaleko lotniska.

(18) Wczesny transfer na lotnisko, lot powrotny do Warszawy. Pożegnanie z pilotem wycieczki na lotnisku w Warszawie.

Hinweis

Uwaga – wycieczka zapewnia stosunkowo łagodną aklimatyzację do różnicy czasu i dużych wysokości – dłuższy pobyt w Pekinie i w Lhasie przed wyruszeniem w dalszą podróż są zatem celowe.

WAŻNE INFORMACJE

Zgłoszenia przyjmujemy najpóźniej na 60 dni przed terminem podróży (późniejsze zgłoszenia nie są wykluczone). Niezależnie od terminu wyjazdu polecamy jednak wcześniejsze zgłoszenie.

Oferta jest ważna wyłącznie w wypadku zgłoszenia się na wycieczkę wymaganej liczby uczestników. W wypadku niezgłoszenia się wymaganej liczby uczestników osoby, mają Państwo prawo do przepisania się na drugi termin lub odzyskania wszystkich wpłat wniesionych na poczet imprezy. Istnieje także możliwość skorzystania z oferty indywidualnej w tym samym terminie (bez polskiego pilota) – cena imprezy może ulec zmianie.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności zwiedzania i/lub zmian w programie mających na celu poprawienie jakości oferowanych usług i/lub podyktowanych koniecznością dostosowania trasy i programu do pogody, aktualnej sytuacji na miejscu destynacji, zmian ze strony przewoźników i/lub zmian rozkładu jazdy pociągów i/lub w wypadku zaistnienia innych okoliczności mających wpływ na przebieg imprezy.

W programie podany został w każdym wypadku czas lokalny. Rozkład jazdy oraz wysokość opłat konsularnych mogą ulec zmianie. W każdym wagonie są dostępne 1-2 toalety z umywalką oraz samowar z bezpłatną wrzącą wodą. Uwaga – w pociągach nie ma pryszniców.