13 dni

1.700 km pociągiem

TRASA: HANOI – HUE – DA NANG – HOI AN – HO CHI MINH (SAJGON)

ATRAKCJE:

  • Podróż liniowymi pociągami po Wietnamie!
  • Hanoi – stolica Wietnamu z licznymi pagodami i świątyniami, polityczne, kulturalne i ekonomiczne centrum kraju
  • zatoka Ha Long – uznawana jest za jedno z najpiękniejszych miejsc w całym Wietnamie
  • Hue – malowniczo położone znaczące miasto w środkowym Wietnamie, była stolica kraju (1802-1945)
  • Hoi An – śliczne miasteczko portowe wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO
  • Hue – Da Nang – jedna z najpiękniejszych na świecie tras kolejowych
  • Ho Chi Minh (Sajgon) – największe miasto i ośrodek przemysłowy Wietnamu
  • Mekong – rejs rzecznymi kanałami
  • Cu Chi – sieć tuneli wykorzystywanych podczas wojny do sprytnej i skutecznej walki o niepodległość z wojskami amerykańskimi

Pakiet ekonomiczny: 545 €

-> bilety klasy hard sleeper w pociągach nocnych (przedziały sypialne 6-osobowe bez drzwi)
-> bilet klasy soft seat w pociągach dziennych (miejsce siedzące)
-> dobre hotele 3* w centrum
-> serwis wizowy (pełen pakiet)

Pakiet standardowy: 609 €

-> bilety klasy soft sleeper w pociągach nocnych (przedziały sypialne 4-osobowe zamykane od wewnątrz)
-> bilet klasy soft seat w pociągach dziennych (miejsce siedzące)
-> dobre hotele 3*-4* w centrum
-> serwis wizowy (pełen pakiet)

Pakiet komfortowy: 865 €

-> bilety klasy soft sleeper w pociągach nocnych (przedział sypialny 4-osobowy zamykany od wewnątrz – do wyłącznej dyspozycji 2 osób)
-> bilet klasy soft seat w pociągach dziennych (miejsce siedzące)
-> dobre hotele 4* w centrum
-> serwis wizowy (pełen pakiet)

Zwiedzanie z lokalnymi przewodnikami: 750 €

-> obsługa w języku angielskim
-> bilety wstępu i transport wliczone w cenę
-> przewodnicy tylko podczas zwiedzania (nie w pociągach)

Transfery: 240 €

-> z/na lotnisko i dworzec kolejowy
-> wliczone transfery Da Nang-Hoian-Da Nang
-> bez przewodnika, tylko z kierowcą

Dopłata za pokój 1-osobowy:

-> pakiet ekonomiczny: 160 €
-> pakiet standardowy: 205 €
-> pakiet komfortowy: 285 €

Zwiedzanie i transfery dla 1 osoby: dodatkowo 50%

Bilety lotnicze: od 550 € w obie strony

-> bilety lotnicze także mogą Państwo zamówić u nas (z dowolnej miejsowości na całym świecie)
-> cena zależy od dokładnej daty podróży i daty zamówienia (wystawienia biletów)

Ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą:

-> wymagane przez konsulat rosyjski
-> 1,31 euro od każdego dnia pobytu dla osób poniżej 25 lat
-> 1,51 euro od każdego dnia pobytu dla osób powyżej 25 lat
-> 2,27 euro od każdego dnia pobytu dla osób powyżej 65 lat

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji:

-> zalecane wykupienie np. na wypadek choroby
-> cena zależna od końcowej ceny wycieczki

Usługi wliczone w ceny pakietów:

☑ bilety kolejowe zgodnie z trasąi wybranym pakietem
☑ wszystkie noclegi za śniadaniem w pokoju 2-osobowym zgodnie z trasą
☑ wiza do Wietnamu

Koszty dodatkowe od osoby:

✗ wyżywienie podczas podróży pociągiem
✗ inne nie wymienione wyżej posiłki

Terminy podróży:

Wycieczka jest możliwa codziennie. Od maja do października w południowym Wietnamie występują silne deszcze. Tajfuny są możliwe nawet do końca listopada. Na północy kraju, w tym w Hanoi, deszcz pada zarówno zimą, jak i latem, zimą jest dodatkowo nieco chłodniej. Najlepszy czas na podróż jest zatem od grudnia do lutego – w całym kraju jest słonecznie, sucho i nie tak gorąco. Noce i wczesne godziny poranne mogą być naprawdę chłodne, ale dni są w miarę ciepłe i przede wszystkim nie ma silnych deszczów.

Polecamy przysłanie zamówienia na 6 miesięcy, najpóźniej na 9 tygodni przed odjazdem.

Zapraszamy Państwa na blisko 2-tygodniową wycieczkę krajoznawczo-kulturową po Wietnamie, która pozwoli zobaczyć największe atrakcje kraju: wietnamskie metropolie oraz malownicze krajobrazy, zapoznać się z prostym i jakże urokliwym życiem mieszkańców wietnamskich wiosek oraz ze słynnymi technikami walki i podziemnymi tunelami z czasów wojny wietnamskiej.

Trasa łączy północny i południowy Wietnam i pozwala zobaczyć jej środkowy odcinek zaliczany do najpiękniejszych kolejowych tras widokowych świata. Niekwestionowaną zaletą podróżowania pociągami po Wietnamie są fantastyczne widoki z okna i zapierające dech w piersiach krajobrazy: góry, dżungle, pola ryżowe, malutkie osady i wioski, morskie wybrzeża, gaje palmowe, bananowce, stepy i kaktusy. Celowo wybraliśmy jak najwięcej dziennych połączeń kolejowych, aby przemieszczając się wzdłuż całego Wietnamu można było podziwiać niezliczoną gamę różnorodnych naturalnych pejzaży.

Ponieważ całość trasy pokonają Państwo pociągami liniowymi, będzie w nich okazja do zawarcia nowych ciekawych znajomości i zapoznania się z inną kulturą.

OPIS TRASY

Hanoi

(1) Lot do Wietnamu.

(2) Rano lądowanie w Hanoi. Transfer do hotelu, depozyt bagażu i zwiedzanie miasta. Ta pozornie chaotyczna metropolia oferuje turystom bardzo dużo atrakcji. Zobaczą dziś Państwo między innymi tutejsze świątynie i pagody oraz wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO cytadelę. Nocleg w Hanoi.

(3) Całodniowa wycieczka do Pagody Perfumowej (2 h jazdy samochodem z Hanoi) połączona z godzinną przejażdżką łodziami rzeką Yen. Po zakończeniu przeprawy czeka Państwa malownicza wspinaczka (ok. półtorej godziny) do Pagody Perfumowej uznawanej za najpiękniejszą w północnym Wietnamie. Zamiast wspinaczki możliwy jest wjazd kolejką (opłata wynosi 7 USD w obie strony). Powrót do Hanoi, nocleg.

(4) Całodniowa wycieczka do starej wioski ceramicznej Bat Trang. Podczas spaceru wiejskimi uliczkami będzie można poobserwować jej pracujących mieszkańców i zwiedzić niektóre warsztaty. Następnie wycieczka do wioski malarskiej Dong Ho – jedynej wioski, której mieszkańcy zgodnie z 300-letnią wietnamską tradycją używają jeszcze do malowania wyłącznie naturalnych materiałów, a używany do malowania papier jest wykonany z kory drzewa zwanego „Dzo”. W drodze powrotnej zatrzymamy się przy pagodzie But Thap. Powrót do Hanoi, nocleg.

(5) Całodniowa wycieczka do malowniczej zatoki Ha Long uznawanej za najpiękniejsze miejsce w całym Wietnamie. Przejazd do zatoki trwa około 4 h (165 km). Podczas rejsu obiad na pokładzie. Znajduje się tutaj blisko 2000 wysepek i wysp. W większości są to wapienne słupy, które wyłaniają się z wody na wysokość wielu metrów. Niektóre wyspy są całkowicie pokryte skałami, zaś inne porasta wyjątkowo bujna roślinność. Można zobaczyć liczne groty i jaskinie. Powrót do Hanoi, nocleg.

Hue

(6) Rano odjazd pociągiem do Hue. Celowo wybraliśmy połączenie dzienne, gdyż przez cały dzień towarzyszyć będą Państwu wspaniałe widoki z okna pociągu. Przyjazd do Hue późnym wieczorem. Transfer do hotelu, nocleg w Hue.

(7) Całodniowe zwiedzanie m.in. kompleksu pałacowego dynastii Nguyen, która rządziła w latach 1802-1945 (cytadeli z Zakazanym Miastem powstałym na podobieństwo Zakazanego Miasta w Pekinie). Kompleks został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Nocleg w Hue.

Da Nang / Hoi An

(8) Przed południem przejazd 103 km jedną z najpiękniejszych kolejowych tras widokowych na świecie z Hue do Da Nang (odjazd około 09.00, przyjazd około 12.00). Trasa prowadzi wzdłuż wybrzeża Morza Południowochińskiego, przez dżunglę i urwiska. Tutaj przebiega też naturalna granica pogodowa między Wietnamem Północnym a Południowym: górska Przełęcz Hai Van (po wietnamsku Ocean Chmur) osiągająca długość 20 km. Po przyjeździe do Da Nang transfer do miasteczka Hoi An (30 km), którego starówka została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Piesze zwiedzanie jego zabytkowej architektury będącej niezwykłą mieszanką tradycji wietnamskich i wpływów japońskich i chińskich. Zobaczą Państwo m.in. Most Japoński z XVI w. łączący japońską i chińską część miasta oraz świątynię chińską. Nocleg w Hoi An.

(9) Po południu odjazd pociągiem do Ho Chi Minh (byłego Sajgonu). Nocleg w pociągu.

Ho Chi Minh (Sajgon)

(10) Wcześnie rano przyjazd do Ho Chi Minh. Kilkugodzinne zwiedzanie miasta – zobaczą Państwo m.in. Pałac Zjednoczenia (były budynek rządowy południowego Wietnamu), zbudowany we francuskim stylu kolonialnym ratusz i katedrę Notre Dame (Duong Dong Khoi) – symbol miasta. Nocleg w Ho Chi Minh.

(11) Całodniowa wycieczka do doliny słynnej rzeki Mekong. Najpierw przejazd samochodem około półtorej godziny do miasteczka My Tho, gdzie przesiądą się Państwo na łodzie. Podczas rejsu rzecznymi kanałami będzieokazja do obserwacji życia i pracy (lokalnego przemysłu) mieszkańców rzeki. Obiad w lokalnej restauracji. Powrót i nocleg w Ho Chi Minh.

(12) Kilkugodzinna wycieczka do sieci tuneli Cu Chi wykorzystywanych podczas wojny wietnamskiej jako schronienie i używanych do sprytnej i skutecznej walki o niepodległość z wojskami amerykańskimi. Po południu czas wolny. Nocleg w Ho Chi Minh.

(13) Transfer na lotnisko i powrót samolotem do Polski.

Możliwość przedłużenia wycieczki:

-> dodatkowy nocleg z pełnym wyżywieniem na statku wycieczkowym w Zatoce Ha Long (powrót do Hanoi dopiero następnego dnia po południu)

-> dodatkowy nocleg w Hoi An lub Da Nang: polecamy wycieczkę do przełęczy Cloud Pass (Hai-Van Pass) – ok. 22 km na południe od Da Nang lub w Góry Marmurowe – 10 km na południe od centrum miasta, możemy też zawieźć Państwa na plażę An Bang w pobliżu Hoi An – jest to jedna z 25 najpiękniejszych plaży w całej Azji

Możliwe są także inne opcje, w tym skrócenie pobytu w Hanoi i rezygnacja z wybranych punktów programu na rzecz innych atrakcji.

WAŻNE INFORMACJE

Cena zwiedzania obejmuje bilety wstępu, transport i obsługę lokalnego przewodnika w wybranym języku. Uwaga – jeżeli nie zamówią Państwo zwiedzania i transferów w podanych cenach, wówczas należy je sobie zorganizować we własnym zakresie.

Wszystkie ceny podane są od osoby. W każdym wypadku podany został czas lokalny. Rozkład jazdy oraz opłaty konsularne mogą ulec zmianie. Oferta jest ważna wyłącznie w wypadku dostępności wszystkich usług w momencie Państwa zgłoszenia (dokonywania rezerwacji).

W pociągach dostępny jest wagon restauracyjny. W każdym wagonie są dostępne 1-2 toalety z umywalką oraz samowar z bezpłatną wrzącą wodą. Uwaga – w większości pociągów prysznice nie są dostępne.