Kod wycieczki: JAPHSM

19 dni

2.570 km pociągiem

TRASA: TOKIO – KANAZAWA – KIOTO – OSAKA – HIROSZIMA – TOKIO

ATRAKCJE:

 • Tokio – stolica i największe miasto Japonii + największy obszar metropolitarny na świecie
 • Kanazawa – zamek z XVI w., dzielnica samurajów i jeden z najsłynniejszych krajobrazowych parków japońskich Kenrokuen
 • Shinkansen – słynna kolej magnetyczna, liniowe super szybkie pociągi japońskie
 • Japan Rail Pass – 2 tygodniowy bilet na całą trasę
 • Góra Fudżi– święte miejsce, czynny wulkan i najwyższy szczyt Japonii wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO
 • Kioto – kulturowo i historycznie jedno z najważniejszych miast w Japonii
 • Osaka – miasto w Japonii ekonomicznie konkurujące ze stolicą
 • Nara – pierwsza stolica Japonii
 • Hiroszima – miejsce zrzucenia pierwszej w historii bomby atomowej w 1945 r., obecnie Miasto Pokoju
 • Himeji– najpiękniejszy zamek japoński
 • Wyspa Miyajima – wyspa z bramą torii należące do trzech japońskich pejzaży

Pakiet ekonomiczny: 1.125 €

-> 2 klasa Japan Rail Pass
-> hostele, hotele kapsułowe, futon

Pakiet standardowy: 1.380 €

-> 2 klasa Japan Rail Pass
-> 3* hotele na całej trasie

Pakiet komfortowy: 2.125 €

-> 1 klasa Japan Rail Pass
-> 4* hotele na całej trasie

☑ 14-dniowy Japan Rail Pass
☑ 17 noclegów w pokojach 2-os. zgodnie z trasą i wybranym pakietem
☑ śniadania w hotelach (pakiet ekonomiczny bez śniadań)

Koszty dodatkowe od osoby:

✗wyżywienie podczas podróży pociągiem
✗ inne nie wymienione wyżej posiłki, zwyczajowe napiwki
✗ komunikacja miejska i bilety wstępu jeśli nie wykupią Państwo transferów i zwiedzania: około 250 €

Zwiedzanie z lokalnymi przewodnikami: 1.100 €

-> obsługa w języku angielskim
-> bilety wstępu i transport wliczone w cenę
-> przewodnicy tylko podczas zwiedzania (nie w pociągach)

Transfery: 480 €

-> z/na lotnisko i dworzec kolejowy
-> bez przewodnika, tylko z kierowcą

Dopłata za pokój 1-osobowy:

-> pakiet ekonomiczny: 330 €
-> pakiet standardowy: 410 €
-> pakiet komfortowy: 759 €

Zwiedzanie i transfery dla 1 osoby: dodatkowo 50%

Tokio

1 dzień: Wylot do Tokio.

2 dzień: Rano lądowanie w Tokio. Dzień wolny i nocleg.

3 dzień: Dziś zobaczymy główne atrakcje japońskiej metropolii: pałac cesarski oraz zabytkowe świątynie i parki, wjedziemy też na najwyższą wieżę świata Tokyo Skytree o wysokości 634 m. Nocleg w Tokio.

4 dzień: Dzień wolny – możliwa wycieczka do Jokohamy (drugiego co do wielkości miasta w Japonii) należącej wraz z Tokio do największej aglomeracji na świecie (prawie 37 mln mieszkańców, mieszka tutaj około 30% mieszkańców Japonii). Nocleg w Tokio.

5 dzień: Wycieczka do świętej Góry Fudżi – najwyższego szczytu Japonii (3.776 m), czynnego wulkanu i światowego dziedzictwa UNESCO. Pojedziemy pociągiem, następnie czeka Państwa wycieczka piesza, piknik i dalszy przejazd do Pięciu Jezior Fudżi. Jeziora te zostały sformowane setki lattemu przez lawę, która zablokowała rzeki. Nocleg w Tokio

Kanazawa

6 dzień: Rano odjazd pociągiem do Kanazawy. 450 km trasy pokonają Państwo w ciągu około 3 godzin, dzięki czemu jeszcze dziś będzie można rzucić okiem na Kanazawę – miasto portowe nad Morzem Japońskim.

7 dzień: Zwiedzanie zamku z XVI w., dzielnicy samurajów i jednego z najsłynniejszych krajobrazowych parków japońskich Kenrokuen.

Kioto

8 dzień: Rano odjazd pociągiem do Kioto (250 km, około 2 godziny). Kioto było stolicą Japonii od 784 do 1869 roku i jest jednym z najlepiej zachowanych miast japońskich, które praktycznie w ogóle nie zostało zniszczone podczas II wojny św. Dzięki temu można dziś podziwiać ponad tysiąc zachowanych świątyń buddyjskich, liczne miejsca kultu, piękne pałace i ogrody japońskie. Na to miasto przeznaczyliśmy zatem 4 dni. Nocleg w Kioto.

9 dzień: Wycieczka do pałacu cesarskiego Heijō-kyō (obecnie Nara) – pierwszej stolicy Japonii w latach 710-784. Z tego okresu pochodzi większość świątyń buddyjskich i zabytków wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Powrót do Kioto, nocleg.

10 dzień: Dzień wolny w Kioto – polecamy wycieczkę do świątyni Fushimi Inari i dzielnicy Kioto – Arashiyamy.

11 dzień: Dzień wolny w Kioto na dalsze zwiedzanie.

Osaka

12 dzień:Rano przejazd pociągiem do Osaki – drugiej części olbrzymiego regionu historyczno-kulturowego Japonii (55 km, około 1 godz.). Zwiedzanie Osaki, w tym jednego z najsłynniejszych zamków w Japonii – Zamku Osaka. Główny budynek zamku ma osiem pięter, z czego tylko pięć jest widocznych z zewnątrz, dodatkowo posiada wysoki fundament z kamienia, który miał bronić mieszkańców przed atakami uzbrojonych w miecze najeźdźców. Nocleg w Osace.

13 dzień: Dzień wolny w Osace.

14 dzień: Całodniowa wycieczka do Himeji– najpiękniejszego zamku w stylu japońskim (90 km) będącego jedną z najstarszych budowli w Japonii, Zamek posiada status skarbu narodowego i dziedzictwa UNESCO. Wysokie fundamenty, białe ściany i rozmieszczenie budynków wewnątrz kompleksu są typowymi elementami każdego japońskiego zamku. Typowy jest także skomplikowany labirynt ścieżek wiodących do głównej warowni. Himeji jednak nigdy nie był zdobywany, więc system nie został sprawdzony.

Hiroszima

15 dzień: Rano przejazd pociągiem z Osaki do Hiroszimy (350 km, około 2 godziny). Odpoczynek i czas wolny. Nocleg w Hiroszimie.

16 dzień: Zwiedzanie Hiroszimy – ponieważ samo miasto zostało w dużej mierze zniszczone podczas bombardowania atomowego w 1945 r., zwiedzimy dziś szczątkowe zachowane zabytki oraz Park i Pomnik Pokoju upamiętniające to tragiczne wydarzenie. Hiroszima na jednak inną atrakcję – zabytkowe tramwaje nazywane “ruchomym muzeum”. Z czterech tramwajów, które przetrwały wojnę, dwa nadal jeżdżą. Podczas gdy wiele japońskich miast zrezygnowało z sieci tramwajowych na rzecz budowy metra, Hiroszima postanowiła ją zachować z uwagi na położenie miasta w delcie rzeki, które spowodowałoby wysokie koszty budowy metra.

17 dzień: Całodniowa wycieczka na Wyspę Miyajima, na której znajduje się chram Itsukushima uznany za skarb narodowy Japonii i wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Widok na wyspę i bramę torii należy do jednego ze słynnych “japońskich trzech pejzaży” (najsławniejszych miejsc widokowych Japonii). Efektowna brama chramu Itsukushima jest jedną z największych atrakcji turystycznych Japonii. Powrót do Hiroszimy, nocleg.

18 dzień: Powrót superszybkim Shinkansenem do Tokio – 900 km pokonają Państwo w ciągu zaledwie 4 godzin. Nocleg w Tokio.

19 dzień: Powrót

Wycieczka jest możliwa codziennie w dowolnie wybranym terminie. Najlepszy okres na podróż do Japonii to przełom marca i kwietnia (moment kwitnięcia wiśni!), maj, przełom lipca i sierpnia oraz październik. Pora deszczowa trwa od czerwca do II połowy lipca, natomiast największe tajfuny nawiedzają Japonię we wrześniu. Polecamy przysłanie zamówienia z 6-miesięcznym wyprzedzeniem, najpóźniej na 8 tygodni przed podróżą.

Jest to specjalny bilet uprawniający do niemalże nielimitowanego porusza-nia się koleją po Japonii w okresie jego ważności. Zaletą jest jego niska cena w porównaniu do jednostkowych cen biletów, ominięcie kolejek przy bramkach i kasach oraz miejscówka w cenie biletu.

W hotelach kapsułowych zamiast pokojów znajdują się kapsuły o kształcie prostopadłościanu (około 1/1/2 m), ułożone jedna na drugiej w dużym pomieszczeniu. W kapsułach znajduje się zwykle tylko materac, pościel i telewizor, a na terenie hotelu goście mają do dyspozycji pomieszczenia na bagaż, zadbane łazienki i pomieszczenia socjalne.

Nocleg na podłodze w stylu japońskim na materacu Futon:

Futon to tradycyjne japońskie posłanie składające się z materaca i grubej pikowanej narzuty umieszczonych na macie Tatami. Zapewnia optymalne podparcie kręgosłupa i pleców, dba o cyrkulację powietrza i odprowadza wilgoć, zaś zimą przyjemnie grzeje.

1 klasa oznacza szersze i bardziej miękkie siedzenia, kąt nachylenia siedziska wynoszący 40°, regulowany podnóżek, więcej miejsca na nogi, dużo miejsca na bagaż, większe okna i siedzenia z indywidualnymi radiami.

Wszystkie ceny podane są od osoby. W każdym wypadku podany został czas lokalny. Rozkład jazdy może ulec zmianie. Oferta jest ważna wyłącznie w wypadku dostępności wszystkich usług w momencie Państwa zgłoszenia (dokonywania rezerwacji).

Opcje dodatkowe:

Bilety lotnicze: od 500 € w obie strony

-> bilety lotnicze także mogą Państwo zamówić u nas (z dowolnej miejsowości na całym świecie)
-> cena zależy od dokładnej daty podróży i daty zamówienia (wystawienia biletów)

Ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą:

-> wymagane przez konsulat rosyjski
-> 1,31 euro od każdego dnia pobytu dla osób poniżej 25 lat
-> 1,51 euro od każdego dnia pobytu dla osób powyżej 25 lat
-> 2,27 euro od każdego dnia pobytu dla osób powyżej 65 lat

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji:

-> zalecane wykupienie np. na wypadek choroby
-> cena zależna od końcowej ceny wycieczki