11 dni

1.250 km pociągiem

TRASA: PEKIN – PJONGJANG – PANMUNDŻOM – KAESŎNG – WONSAN – HAMHUNG – PJONGJANG – PEKIN

ATRAKCJE:

  • Pjongjang i Pekin – dwie stolice i dwie kultury
  • Liniowy pociąg koreański z Pjongjang do Pekinu
  • Panmundżon – Koreańska Strefa Zdemilitaryzowana
  • Kaesŏng – zabytki historyczne wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO
  • Pohyon – największy klasztor buddyjski w Korei Północnej
  • Kŭmgangsan – Region Turystyczny na obszarze Gór Diamentowych
  • Hamnung – drugie co do wielkości miasto w Korei Północnej

Pakiet ekonomiczny: 2.229 €

-> bilet kolejowy 2 klasy
-> hostel w centrum Pekinu
-> serwis wizowy (pełen pakiet)

Pakiet standardowy: 2.245 €

-> bilety kolejowe 2 klasy
-> 3* hotel w centrum Pekinu
-> serwis wizowy (pełen pakiet)

Pakiet standardowy plus: 2.595 €

-> bilety kolejowe 1 klasy
-> 4* hotel w centrum Pekinu
-> serwis wizowy (pełen pakiet)

Zwiedzanie Pekinu i Muru Chińskiego: 175 €

-> lokalny przewodnik w języku angielskim lub rosyjskim
-> bilety wstępu i transport wliczone w cenę

Transfery z/na dworzec kolejowy i lotnisko w Pekinie: 75 €

-> bez przewodnika, tylko z kierowcą

Dopłata za pokój 1-osobowy:

-> pakiet ekonomiczny: 359 €
-> pakiet standardowy: 368 €
-> pakiet standardowy plus: 380 €

Zwiedzanie i transfery dla 1 osoby: dodatkowo 50%

Bilety lotnicze: od 550 € w obie strony

-> bilety lotnicze także mogą Państwo zamówić u nas (z dowolnej miejsowości na całym świecie)
-> cena zależy od dokładnej daty podróży i daty zamówienia (wystawienia biletów)

Ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą:

-> wymagane przez konsulat rosyjski
-> 1,31 euro od każdego dnia pobytu dla osób poniżej 25 lat
-> 1,51 euro od każdego dnia pobytu dla osób powyżej 25 lat
-> 2,27 euro od każdego dnia pobytu dla osób powyżej 65 lat

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji:

-> zalecane wykupienie np. na wypadek choroby
-> cena zależna od końcowej ceny wycieczki

Usługi wliczone w ceny pakietów:

☑ bilet lotniczy klasy ekonomicznej z Pekinu do Pjongjang
☑ bilet kolejowy z Pjongjang do Pekinu zgodnie z wybranym pakietem
☑ 8 noclegów w Korei hotelach 3* w pokojach 2-os. zgodnie z trasą
☑ 1 nocleg w Pekinie w pokojach 2-os. zgodnie z trasą i wybranym pakietem
☑ śniadania w hotelach (hostele bez śniadań)
☑ zwiedzanie Korei z lokalnym przewodnikiem
☑ wszystkie konieczne transfery podczas pobytu w Korei
☑ pełne wyżywienie podczas pobytu w Korei
☑ wiza chińska* i koreańska, w tym opłaty konsularne

* W wypadku wjazdu do Chin pociągiem z Korei Płn. ruch bezwizowy jest niemożliwy.

Koszty dodatkowe od osoby:

✗ wyżywienie podczas podróży pociągiem
✗ inne nie wymienione wyżej posiłki

Terminy podróży:

Wycieczka jest możliwa w dowolnie wybranym terminie w miesiącach kwiecień, maj, wrzesień i październik. Początek wycieczki jest możliwy w każdą niedzielę (1 dzień = niedziela). Polecamy przysłanie zamówienia z 6-miesięcznym wyprzedzeniem, najpóźniej na 100 dni przed terminem podróży.

Zapraszamy Państwa w niecodzienną podróż do tajemniczego i odizolowanego od reszty świata miejsca na ziemi, jakim jest Korea Północna! Ten komunistyczny kraj budzi wiele emocji, zadziwia archaicznym systemem gospodarczym i społecznym i zachwyca jakże odmienną kulturą, a po bliższym przejrzeniu się ukazuje nam swoje uroki.

Ponieważ wszelka interakcja z mieszkańcami Korei Północnej jest podczas trwania wyprawy utrudniona ze względu na zakaz kontaktowania się z zagranicznymi turystami i ścisłe kontrole, postanowiliśmy, że powrót z Korei do Pekinu nastąpi pociągiem. Pozwoli nam to nie tylko zobaczyć z okien pociągu mniej turystyczne obszary Korei, w tym obszary wiejskie i miasteczka drugiego rzędu, ale także da nam szansę zobaczyć Koreańczyków opuszczających kraj. Rozmowy i wspólna konsumpcja posiłków są w pociągu dużo łatwiejsze i swobodniejsze i pozostaną z pewnością fascynującym doświadczeniem. W pociągu tym spotkamy biznesmenów, sportowców, żołnierzy i pracowników jadących w delegację, będzie zatem okazja do spotkania i porozmawiania z Koreańczykami z różnych środowisk.

OPIS TRASY

Pjongjang

1 dzień: Wylot do Pekinu. 2 dzień:Rano lądowanie w Pekinie, kontrola graniczna i przesiadka na lot do Pjongjang. Lądowanie w Pjongjang po południu, spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Dziś zobaczą Państwo symbol miasta – Łuk Triumfalny, który wysokością przewyższa o kilka metrów ten w Paryżu. Monument upamiętnia koreański opór przeciwko Japonii i powrót prezydenta Kim Ir Sena z wojny wyzwoleńczej. Transfer do hotelu, kolacja powitalna i nocleg.

3 dzień: Spacer po mieście – od Teatru Wielkiego przez ulicę Sungri do placu Kim Ir Sena. Po drodze zwiedzimy Ludowy Pałac Kultury, olbrzymi park kwiatów i fontann oraz monument na wzgórzu Mansudae przedstawia-jący byłego prezydenta Kim Ir Sena i jego syna Kim Dzong Ila. Zobaczymy też wysoką na 170 metrów Wieżę Idei Dżudże upamiętniającą 70 rocznicę urodzin Kim Ir Sena, mający 330 metrów wysokości i 105 pięter hotel Ryugyŏng – największy budynek w kraju widoczny z każdego miejsca w mie-ście, Lunapark Kaeson oraz miejskie metro. Nocleg w hotelu w Pjongjang.

Panmundżom, Kaesŏng

4 dzień: Wycieczka do Panmundżom – miejscowości położonej na granicy obu Korei, w Strefie Zdemilitaryzowanej. Jest to jedyne oficjalne miejsce spotkań delegacji i bezpośredniego kontaktu sił zbrojnych obu krajów, obecnie atrakcja turystyczna. Zwiedzimy halę negocjacji i taras widokowy, zktórego widać Koreę Południową, a także Muzeum Historyczne Koryo i grobowiec Wang Gon. Powrót na kolację do Pjongjang, nocleg.

Myohyang, Pohyon

5 dzień: Wycieczka w góry Myohyang („Góry Tajemniczych Zapachów”). Zwiedzanie wystawy darów państwowych zatytułowanej „Przyjaźń Między-narodowa“. Następnie zwiedzanie świątyni Pohyon – mającego 1.000 lat największego klasztoru buddyjskiego w Korei Północnej będącego Skarbem Narodowym i miejscem licznych pielgrzymek. Po powrocie do Pjongjang zwiedzimy szkołę piłkarską i Stadion 1 Maja położony na wyspie Rungna – pod względem pojemności jest to największy stadion na świecie (po-siada 150 tysięcy miejsc siedzących).

Wŏnsan, Kumgansan, Hamhung

6 dzień: Przejazd do Wŏnsan (200 km) – największego miasta portowego na koreańskim wschodnim wybrzeżu nad Morzem Japońskim. Po drodze zajrzymy do spółdzielni rolniczej Chonsam. Po zwiedzeniu Wŏnsan prze-jazd wzdłuż wybrzeża do Kumgansan, gdzie przewidziany jest nocleg.

7 dzień: Góry Diamentowe Kumgan słyną od setek lat ze swojego uroku. Ze względu na ciekawe ukształtowanie terenu, liczne wodospady i jeziora region ten jest obecnie uznawany za jedno z najpiękniejszych miejsc w Ko-rei Północnej. Dziś w programie przewidziana jest krótka i łatwa wędrówka przez doliny Gór Diamentowych, podczas której zobaczą Państwo m.in. Skałę Angjidae, Bramę Kŭmgang i wodospad Kuryong. Następnie przejazd do Hamhung – drugiego co do wielkości miasta koreańskiego. Wizyta w fabryce nawozów i spacer po mieście. Kolacja i nocleg w hotelu.

Pjongjang

8 dzień: Powrót do Pjongjang – trasa prowadzi przez ośrodek narciarski Masikryong i wodospad Ulrim. W Pjongjang zwiedzimy dom handlowy Kwangbok i browar Taedonggang. Kolacja i nocleg w Pjongjang.9 dzień: Rano transfer na dworzec i odjazd pociągiem koreańskim. Będzie możliwość zobaczenia północno-zachodniej Korei i historycznej krainy Mandżurii. Nocleg w pociągu (wagon sypialny, przedziały 4-osobowe).

Pekin

10 dzień: Rano przyjazd do Pekinu. Dzień wolny w Pekinie lub fakultatywnezwiedzanie: możliwe jest zwiedzenie Zakazanego Miasta (dawnego pałacu cesarskiego) i słynnego Placu Tian’ anmen oraz wycieczka do Muru Chińskiego w Badaling. Dobrze zachowany i odrestaurowany fragment muru znajduje się 90 km od miasta. Wieczorem będzie możliwość przespacerowania się pekińskimi uliczkami wśród słynnych hutongów i skosztowania wspaniale przyrządzonych oryginalnych chińskich potraw w lokalnych knajpkach i restauracjach. Nocleg w Pekinie.]

11 dzień: Powrót.

WAŻNE INFORMACJE

2 klasa = przedział sypialny 4-osobowy
1 klasa = przedział sypialny 4-osobowy do wyłącznej dyspozycji 2 osób

Pakiet standardowy plus: Pociągi na tej trasie nie posiadają wagonów 1 klasy z przedziałami 2-osobowymi, dlatego zostanie dla Państwa wykupiony cały przedział 4-osobowy 2 klasy do wyłącznej dyspozycji 2 osób. W Korei Północnej nie ma możliwości nocowania w wybranych hotelach – hotele są przydzielane przez lokalną agencję z góry. Dlatego pakiet standardowy plus różni się od pozostałych pakietów tylko i wyłącznie rodzajem noclegów w Pekinie i Władywostoku oraz rodzajem przedziału w pociągu.

Wszystkie ceny podane są od osoby. W każdym wypadku podany został czas lokalny. Rozkład jazdy oraz opłaty konsularne mogą ulec zmianie. Oferta jest ważna wyłącznie w wypadku dostępności wszystkich usług w momencie Państwa zgłoszenia (dokonywania rezerwacji).

Uwaga – w pociągu nie ma wagonu restauracyjnego. Wyżywienie na podróż należy zatem wykupić jeszcze w Pekinie/Pjongjang. W każdym wagonie są dostępne 1-2 toalety z umywalką oraz samowar z wrzącą wodą. W każdym wagonie są dostępne 1-2 toalety z umywalką oraz samowar z bezpłatną wrzącą wodą. Uwaga – w większości pociągów prysznice nie są dostępne.