13 dni

1.250 km pociągiem

TRASA: WŁADYWOSTOK – PJONGJANG – PANMUNDŻOM – KAESŎNG – WONSAN – HAMHUNG – PJONGJANG – PEKIN

ATRAKCJE:

  • Pjongjang i Pekin – dwie stolice i dwie kultury
  • Władywostok – największy rosyjski port na Pacyfiku
  • Liniowy pociąg koreański z Pjongjang do Pekinu
  • Panmundżon – Koreańska Strefa Zdemilitaryzowana
  • Kaesŏng – zabytki historyczne wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO
  • Pohyon – największy klasztor buddyjski w Korei Północnej
  • Kŭmgangsan – Region Turystyczny na obszarze Gór Diamentowych
  • Hamnung – drugie co do wielkości miasto w Korei Północnej

Pakiet ekonomiczny: 2.399 €

-> bilet kolejowy 2 klasy
-> hostele w centrumPekinu i Władywostoku
-> serwis wizowy (pełen pakiet)

Pakiet standardowy: 2.435 €

-> bilety kolejowe 2 klasy
-> 3* hotele w centrum Pekinu i Władywostoku
-> serwis wizowy (pełen pakiet)

Pakiet standardowy plus: 2.850 €

-> bilety kolejowe 1 klasy
-> 4* hotele w centrum Pekinu i Władywostoku
-> serwis wizowy (pełen pakiet)

Zwiedzanie Władywostoku, Pekinu i Muru Chińskiego: 315 €

-> obsługa w języku angielskim lub rosyjskim
-> bilety wstępu i transport wliczone w cenę
-> przewodnicy tylko podczas zwiedzania (nie w pociągach)

Transfery z/na dworzec kolejowy i lotnisko w Pekinie: 130 €

-> z/na lotnisko i dworzec kolejowy w Pekinie i Władywostoku
-> bez przewodnika, tylko z kierowcą

Dopłata za pokój 1-osobowy:

-> pakiet ekonomiczny: 385 €
-> pakiet standardowy: 405 €
-> pakiet standardowy plus: 465 €

Zwiedzanie i transfery dla 1 osoby: dodatkowo 50%

Bilety lotnicze: od 550 € w obie strony

-> bilety lotnicze także mogą Państwo zamówić u nas (z dowolnej miejsowości na całym świecie)
-> cena zależy od dokładnej daty podróży i daty zamówienia (wystawienia biletów)

Ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą:

-> wymagane przez konsulat rosyjski
-> 1,31 euro od każdego dnia pobytu dla osób poniżej 25 lat
-> 1,51 euro od każdego dnia pobytu dla osób powyżej 25 lat
-> 2,27 euro od każdego dnia pobytu dla osób powyżej 65 lat

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji:

-> zalecane wykupienie np. na wypadek choroby
-> cena zależna od końcowej ceny wycieczki

Usługi wliczone w ceny pakietów:

☑ bilet lotniczy klasy ekonomicznej z Władywostoku do Pjongjang
☑ bilet kolejowy z Pjongjang do Pekinu zgodnie z wybranym pakietem
☑ 10 noclegów w pokojach 2-osobowych zgodnie z trasą i pakietem
☑ śniadania w hotelach (hostele bez śniadań)
☑ zwiedzanie Korei z lokalnym przewodnikiem
☑ wszystkie konieczne transfery podczas pobytu w Korei
☑ pełne wyżywienie podczas pobytu w Korei
☑ wiza chińska*, koreańska i rosyjska, w tym opłaty konsularne i voucher

* W wypadku wjazdu do Chin pociągiem z Korei Płn. ruch bezwizowy jest niemożliwy.

Koszty dodatkowe od osoby:

✗ wyżywienie podczas podróży pociągiem
✗ inne nie wymienione wyżej posiłki

Terminy podróży:

Wycieczka jest możliwa w dowolnie wybranym terminie w miesiącach kwiecień, maj, wrzesień i październik. Początek wycieczki jest możliwy w każdą sobotę (1 dzień = sobota). Polecamy przysłanie zamówienia z 6-miesięcznym wyprzedzeniem, najpóźniej na 100 dni przed terminem podróży.

Nasza oferta skierowana jest przede wszystkim do osób, które chciałyby połączyć przejazd Koleją Transsyberyjską z Moskwy do Władywostoku z nietypową kontynuacją tej dalekiej podróży z Władywostoku do Pekinu przez leżącą niemalże w linii prostej Koreę Północną – niezwykle tajemniczy i odizolowany od reszty świata, stricte komunistyczny kraj, budzący wiele emocji, zadziwiający archaicznym systemem gospodarczym i społecznym. Korea zachwyci nas odmienną kulturą, a po bliższym przejrzeniu się ukaże nam swoje uroki.

Wjazd do Korei ze strony Władywostoku jest możliwy wyłącznie drogą lotniczą. Dlatego przejazd koleją jest przewidziany wyłącznie na trasie Pjongjang-Pekin. Pozwoli to nam nie tylko zobaczyć z okien pociągu mniej turystyczne obszary Korei, w tym obszary wiejskie i miasteczka drugiego rzędu, ale także da nam szansę zetknąć się z Koreańczykami opuszczającymi kraj. Rozmowy i wspólna konsumpcja posiłków są w pociągu dużo łatwiejsze i swobodniejsze niż w miastach i pozostaną z pewnością fascynującym doświadczeniem. W pociągu tym spotkamy biznesmenów, sportowców, żołnierzy i pracowników jadących w delegację, będzie zatem okazja do spotkania i porozmawiania z Koreańczykami z różnych środowisk. Wszelka interakcja z mieszkańcami Korei Północnej w miastach podczas trwania wyprawy jest utrudniona ze względu na zakaz kontaktowania się z zagranicznymi turystami i ścisłe kontrole.

OPIS TRASY

Władywostok

1 dzień: Wylot do Władywostoku (lub dojazd pociągiem z Moskwy).

2 dzień: Rano lądowanie we Władywostoku. Zwiedzanie miasta: zobaczymy największy rosyjski port morski na Pacyfiku wraz z położoną pośród wzgórz zatoką Złoty Róg i pojedziemy na Wyspę Rosyjską, która od 2012 roku jest dostępna drogą lądową – mostem wantowym (podwieszonym). Długość najdłuższego przęsła wynosi ponad 1 km, a całkowita długość mostu to ponad 3 km. Po południu czas wolny. Nocleg we Władywostoku.

Pjongjang

3 dzień: Lot do Pjongjang (wjazd pociągiem do Korei jest możliwy wyłącznie z Pekinu, nie z Władywostoku). Spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Dziś zobaczą Państwo symbol miasta – Łuk Triumfalny, który wysokością przewyższa o kilka metrów ten w Paryżu. Monument upamiętnia koreański opór przeciwko Japonii i powrót prezydenta Kim Ir Sena z wojny wyzwoleńczej. Transfer do hotelu, kolacja i nocleg.

4 dzień: Spacer po mieście – od Teatru Wielkiego przez ulicę Sungri do placu Kim Ir Sena. Po drodze zwiedzimy Ludowy Pałac Kultury, olbrzymi park kwiatów i fontann oraz monument na wzgórzu Mansudae przedstawia-jący byłego prezydenta Kim Ir Sena i jego syna Kim Dzong Ila. Zobaczymy też wysoką na 170 metrów Wieżę Idei Dżudże upamiętniającą 70 rocznicę urodzin Kim Ir Sena, mający 330 metrów wysokości i 105 pięter hotel Ryugyŏng – największy budynek w kraju widoczny z każdego miejsca w mie-ście, Lunapark Kaeson oraz miejskie metro. Nocleg w hotelu w Pjongjang.

Panmundżom, Kaesŏng

5 dzień: Wycieczka do Panmundżom – miejscowości położonej na granicy obu Korei, w Strefie Zdemilitaryzowanej. Jest to jedyne oficjalne miejsce spotkań delegacji i bezpośredniego kontaktu sił zbrojnych obu krajów, obecnie atrakcja turystyczna. Zwiedzimy halę negocjacji i taras widokowy, zktórego widać Koreę Południową, a także Muzeum Historyczne Koryo i grobowiec Wang Gon. Powrót na kolację do Pjongjang, nocleg.

Myohyang, Pohyon

6 dzień: Wycieczka w góry Myohyang („Góry Tajemniczych Zapachów”). Zwiedzanie wystawy darów państwowych zatytułowanej „Przyjaźń Między-narodowa“. Następnie zwiedzanie świątyni Pohyon – mającego 1.000 lat największego klasztoru buddyjskiego w Korei Północnej będącego Skarbem Narodowym i miejscem licznych pielgrzymek. Po powrocie do Pjongjang zwiedzimy szkołę piłkarską i Stadion 1 Maja położony na wyspie Rungna – pod względem pojemności jest to największy stadion na świecie (po-siada 150 tysięcy miejsc siedzących).

Wŏnsan, Kumgansan, Hamhung

7 dzień: Przejazd do Wŏnsan (200 km) – największego miasta portowego na koreańskim wschodnim wybrzeżu nad Morzem Japońskim. Po drodze zajrzymy do spółdzielni rolniczej Chonsam. Po zwiedzeniu Wŏnsan prze-jazd wzdłuż wybrzeża do Kumgansan, gdzie przewidziany jest nocleg.

8 dzień: Góry Diamentowe Kumgan słyną od setek lat ze swojego uroku. Ze względu na ciekawe ukształtowanie terenu, liczne wodospady i jeziora region ten jest obecnie uznawany za jedno z najpiękniejszych miejsc w Ko-rei Północnej. Dziś w programie przewidziana jest krótka i łatwa wędrówka przez doliny Gór Diamentowych, podczas której zobaczą Państwo m.in. Skałę Angjidae, Bramę Kŭmgang i wodospad Kuryong. Następnie przejazd do Hamhung – drugiego co do wielkości miasta koreańskiego. Wizyta w fabryce nawozów i spacer po mieście. Kolacja i nocleg w hotelu.

Pjongjang

9 dzień: Powrót do Pjongjang – trasa prowadzi przez ośrodek narciarski Masikryong i wodospad Ulrim. W Pjongjang zwiedzimy dom handlowy Kwangbok i browar Taedonggang. Kolacja i nocleg w Pjongjang.

10 dzień: Rano transfer na dworzec i odjazd pociągiem koreańskim. Będzie możliwość zobaczenia północno-zachodniej Korei i historycznej krainy Mandżurii. Nocleg w pociągu (wagon sypialny, przedziały 4-osobowe).

Pekin

11 dzień: Rano przyjazd do Pekinu. Zwiedzanie Zakazanego Miasta, Świątyni Nieba i słynnego Placu Tian’anmen. Wieczorem będzie możliwość przespacerowania się pekińskimi uliczkami wśród słynnych hutongów i skosztowania wspaniale przyrządzonych oryginalnych chińskich potraw w lokalnych knajpkach i restauracjach. Nocleg w Pekinie.

12 dzień: Całodniowa wycieczka do Muru Chińskiego i grobowców dynastii Ming. Dobrze zachowany i odrestaurowany fragment muru znajduje się 90 km od miasta. Wieczorem czas wolny na zakupy w dzielnicy handlowej Wangfujing, gdzie sklepy są zwykle czynne do godz. 21. Nocleg w Pekinie.

13 dzień: Lot powrotny.

WAŻNE INFORMACJE

2 klasa = przedział sypialny 4-osobowy
1 klasa = przedział sypialny 4-osobowy do wyłącznej dyspozycji 2 osób

Pakiet standardowy plus: Pociągi na tej trasie nie posiadają wagonów 1 klasy z przedziałami 2-osobowymi, dlatego zostanie dla Państwa wykupiony cały przedział 4-osobowy 2 klasy do wyłącznej dyspozycji 2 osób. W Korei Północnej nie ma możliwości nocowania w wybranych hotelach – hotele są przydzielane przez lokalną agencję z góry. Dlatego pakiet standardowy plus różni się od pozostałych pakietów tylko i wyłącznie rodzajem noclegów w Pekinie i Władywostoku oraz rodzajem przedziału w pociągu.

Wszystkie ceny podane są od osoby. W każdym wypadku podany został czas lokalny. Rozkład jazdy oraz opłaty konsularne mogą ulec zmianie. Oferta jest ważna wyłącznie w wypadku dostępności wszystkich usług w momencie Państwa zgłoszenia (dokonywania rezerwacji).

Uwaga – w pociągu nie ma wagonu restauracyjnego. Wyżywienie na podróż należy zatem wykupić jeszcze w Pekinie/Pjongjang. W każdym wagonie są dostępne 1-2 toalety z umywalką oraz samowar z wrzącą wodą. W każdym wagonie są dostępne 1-2 toalety z umywalką oraz samowar z bezpłatną wrzącą wodą. Uwaga – w większości pociągów prysznice nie są dostępne.