17 dni

2.647 km pociągiem

TRASA: PEKIN – PJONGJANG – PANMUNDŻOM – KAESŎNG – WONSAN – HAMHUNG – PJONGJANG – USSURYJSK – WŁADYWOSTOK

ATRAKCJE:

  • Pjongjang i Pekin – dwie stolice i dwie kultury
  • Władywostok – największy rosyjski port na Pacyfiku
  • Liniowy pociąg koreański z Pjongjang do Pekinu
  • Panmundżon – Koreańska Strefa Zdemilitaryzowana
  • Kaesŏng – zabytki historyczne wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO
  • Pohyon – największy klasztor buddyjski w Korei Północnej
  • Kŭmgangsan – Region Turystyczny na obszarze Gór Diamentowych
  • Hamnung – drugie co do wielkości miasto w Korei Północnej
  • Ussuryjsk – miasteczko rosyjskie oddalone 60 km od Morza Japońskiego i 60 km od granicy z Chinami, 112 km od Władywostoku

Pakiet ekonomiczny: 3.710 €

-> bilet kolejowy 2 i 3 klasy
-> hostele w centrum Pekinu i Władywostoku
-> serwis wizowy (pełen pakiet)

Pakiet standardowy: 3.785 €

-> bilety kolejowe 2 klasy
-> 3* hotele w centrum Pekinu i Władywostoku
-> serwis wizowy (pełen pakiet)

Pakiet standardowy plus: 4.515 €

-> bilety kolejowe 1 klasy
-> 4* hotele w centrum Pekinu i Władywostoku
-> serwis wizowy (pełen pakiet)

Zwiedzanie Władywostoku, Pekinu i Muru Chińskiego: 315 €

-> obsługa w języku angielskim lub rosyjskim
-> bilety wstępu i transport wliczone w cenę
-> przewodnicy tylko podczas zwiedzania (nie w pociągach)

Transfery z/na dworzec kolejowy i lotnisko w Pekinie: 130 €

-> z/na lotnisko i dworzec kolejowy w Pekinie i Władywostoku
-> bez przewodnika, tylko z kierowcą

Dopłata za pokój 1-osobowy:

-> pakiet ekonomiczny: 559 €
-> pakiet standardowy: 595 €
-> pakiet standardowy plus: 635 €

Zwiedzanie i transfery dla 1 osoby: dodatkowo 50%

Bilety lotnicze: od 550 € w obie strony

-> bilety lotnicze także mogą Państwo zamówić u nas (z dowolnej miejsowości na całym świecie)
-> cena zależy od dokładnej daty podróży i daty zamówienia (wystawienia biletów)

Ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą:

-> wymagane przez konsulat rosyjski
-> 1,31 euro od każdego dnia pobytu dla osób poniżej 25 lat
-> 1,51 euro od każdego dnia pobytu dla osób powyżej 25 lat
-> 2,27 euro od każdego dnia pobytu dla osób powyżej 65 lat

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji:

-> zalecane wykupienie np. na wypadek choroby
-> cena zależna od końcowej ceny wycieczki

Usługi wliczone w ceny pakietów:

☑ bilet kolejowy z Pekinu do Pjongjang zgodnie z pakietem
☑ bilet kolejowy z Pjongjang do Ussuryjska zgodnie z pakietem
☑ bilet kolejowy z Ussuryjska do Władywostoku zgodnie z pakietem
☑ 13 noclegów w pokojach 2-osobowych zgodnie z trasą i pakietem
☑ śniadania w hotelach (hostele bez śniadań)
☑ zwiedzanie Korei z lokalnym przewodnikiem
☑ wszystkie konieczne transfery podczas pobytu w Korei
☑ pełne wyżywienie podczas pobytu w Korei
☑ wiza chińska*, koreańska i rosyjska, w tym opłaty konsularne i voucher

* W wypadku wjazdu do Chin pociągiem z Korei Płn. ruch bezwizowy jest niemożliwy.

Koszty dodatkowe od osoby:

✗ wyżywienie podczas podróży pociągiem
✗ inne nie wymienione wyżej posiłki

Terminy podróży:

Wycieczka jest możliwa w dowolnie wybranym terminie w miesiącach kwiecień, maj, wrzesień i październik. Ze względu na rozkład jazdy pociągów początek wycieczki jest możliwy w każdy poniedziałek, wtorek, czwartek i sobotę. Dodatkowo odjazd z Pjongjang do Władywostoku musi nastąpić 1 lub 15 dnia miesiąca, a odjazd z Ussuryjska w nieparzysty dzień miesiąca.

Polecamy przysłanie zamówienia z 6-miesięcznym wyprzedzeniem, najpóźniej na 100 dni przed terminem podróży.

Wiele osób marzy o tym, aby przejechać z Pekinu do Władywostoku koleją. Ponieważ na tej trasie niemalże w linii prostej leży przez wielu nieodkryty kraj jakim jest Korea Północna, postanowiliśmy połączyć te dwa aspekty i zaoferować Państwu niecodzienną wyprawę: Koleją z Pekinu do Władywostoku przez Koreę Północną!

Ten tajemniczy i odizolowany od reszty świata, stricte komunistyczny kraj budzi wiele emocji, zadziwia archaicznym systemem gospodarczym i społecznym i zachwyca jakże odmienną kulturą, po bliższym przejrzeniu się ukazuje nam swoje uroki.Zarówno wjazd, jak i wyjazd z Korei jest przewidziany pociągiem. Pozwoli to nam nie tylko zobaczyć z okien pociągu mniej turystyczne obszary Korei, w tym obszary wiejskie i miasteczka drugiego rzędu, ale także da nam szansę zobaczyć Koreańczyków opuszczających kraj i powracających do niego. Rozmowy i wspólna konsumpcja posiłków są w pociągu dużo łatwiejsze i swobodniejsze i pozostaną z pewnością fascynującym doświadczeniem. W pociągach tych spotkamy biznesmenów, sportowców, żołnierzy i pracowników jadących w delegację, będzie zatem okazja do spotkania i porozmawiania z Koreańczykami z różnych środowisk. Wszelka interakcja z mieszkańcami Korei Północnej w głębi kraju podczas trwania wyprawy jest utrudniona ze względu na zakaz kontaktowania się z zagranicznymi turystami i ścisłe kontrole.

OPIS TRASY

Pekin

1 dzień: Wylot do Pekinu.

2 dzień: Rano lądowanie w Pekinie. Zwiedzanie Zakazanego Miasta, Świątyni Nieba i słynnego Placu Tian’ anmen. Wieczorem będzie możliwość przespacerowania się pekińskimi uliczkami wśród słynnych hutongów i skosztowania wspaniale przyrządzonych oryginalnych chińskich potraw w lokalnych knajpkach i restauracjach. Nocleg w Pekinie.

3 dzień: Całodniowa wycieczka do Muru Chińskiego i grobowców dynastii Ming. Dobrze zachowany i odrestaurowany fragment muru znajduje się 90 km od miasta. Wczesnym wieczorem odjazd pociągiem do Pjongjang. Nocleg w pociągu (wagon sypialny, przedziały 4-osobowe).

Pjongjang

4 dzień: Z okien pociągu zobaczymy dziś historyczną krainę Mandżurię i północno-zachodnią Koreę. Wieczorem przyjazd do Pjongjang, spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Dziś zobaczą Państwo symbol miasta – Łuk Triumfalny, który wysokością przewyższa o kilka metrów ten w Paryżu. Monument upamiętnia koreański opór przeciwko Japonii i powrót prezydenta Kim Ir Sena z wojny wyzwoleńczej. Transfer do hotelu, kolacja i nocleg.

5 dzień: Spacer po mieście – od Teatru Wielkiego przez ulicę Sungri do placu Kim Ir Sena. Po drodze zwiedzimy Ludowy Pałac Kultury, olbrzymi park kwiatów i fontann oraz monument na wzgórzu Mansudae przedstawiający byłego prezydenta Kim Ir Sena i jego syna Kim Dzong Ila. Zobaczymy też wysoką na 170 metrów Wieżę Idei Dżudże upamiętniającą 70 rocznicę urodzin Kim Ir Sena, mający 330 metrów wysokości i 105 pięter hotel Ryugyŏng – największy budynek w kraju widoczny z każdego miejsca w mie-ście, Lunapark Kaeson oraz miejskie metro. Nocleg w hotelu w Pjongjang.

Panmundżom, Kaesŏng

6 dzień: Wycieczka do Panmundżom – miejscowości położonej na granicy obu Korei, w Strefie Zdemilitaryzowanej. Jest to jedyne oficjalne miejsce spotkań delegacji i bezpośredniego kontaktu sił zbrojnych obu krajów, obecnie atrakcja turystyczna. Zwiedzimy halę negocjacji i taras widokowy, zktórego widać Koreę Południową, a także Muzeum Historyczne Koryo i grobowiec Wang Gon. Powrót na kolację do Pjongjang, nocleg.

Myohyang, Pohyon

7 dzień: Wycieczka w góry Myohyang („Góry Tajemniczych Zapachów”). Zwiedzanie wystawy darów państwowych zatytułowanej „Przyjaźń Między-narodowa“. Następnie zwiedzanie świątyni Pohyon – mającego 1.000 lat największego klasztoru buddyjskiego w Korei Północnej będącego Skarbem Narodowym i miejscem licznych pielgrzymek. Po powrocie do Pjongjang zwiedzimy szkołę piłkarską i Stadion 1 Maja położony na wyspie Rungna – pod względem pojemności jest to największy stadion na świecie (po-siada 150 tysięcy miejsc siedzących).

Wŏnsan, Kumgansan, Hamhung

8 dzień: Przejazd do Wŏnsan (200 km) – największego miasta portowego na koreańskim wschodnim wybrzeżu nad Morzem Japońskim. Po drodze zajrzymy do spółdzielni rolniczej Chonsam. Po zwiedzeniu Wŏnsan prze-jazd wzdłuż wybrzeża do Kumgansan, gdzie przewidziany jest nocleg.

9 dzień: Góry Diamentowe Kumgan słyną od setek lat ze swojego uroku. Ze względu na ciekawe ukształtowanie terenu, liczne wodospady i jeziora region ten jest obecnie uznawany za jedno z najpiękniejszych miejsc w Ko-rei Północnej. Dziś w programie przewidziana jest krótka i łatwa wędrówka przez doliny Gór Diamentowych, podczas której zobaczą Państwo m.in. Skałę Angjidae, Bramę Kŭmgang i wodospad Kuryong. Następnie przejazd do Hamhung – drugiego co do wielkości miasta koreańskiego. Wizyta w fabryce nawozów i spacer po mieście. Kolacja i nocleg w hotelu.

Pjongjang

10 dzień: Powrót do Pjongjang – trasa prowadzi przez ośrodek narciarski Masikryong i wodospad Ulrim. W Pjongjang zwiedzimy dom handlowy Kwangbok i browar Taedonggang. Kolacja i nocleg w Pjongjang.

11 dzień: Rano transfer na dworzec i odjazd pociągiem koreańskim. Prędkość jazdy tego pociągu często nie przekracza 30 km/h. Trasa prowadzi przez nieznane turystom tereny między Hamhung a Chongjin.

12 dzień: Przejazd wzdłuż wschodniego wybrzeża Korei w kierunku północno-wschodnim. Poznamy dziś odcinek między Chongjin a Rajin, który był dotychczas terenem zakazanym dla turystów. Wczesnym wieczorem pociąg dojedzie do Rajin, gdzie przewidziany jest nocleg w hotelu.

13 dzień: W 1991 roku Rajin i Sonbong zostały połączone w strefę wolnego handlu o nazwie “Rason”. Znajduje się ona na styku trzech państw: Rosji, Chin i Korei Północnej. Jest to pierwsza z serii 19 planowanych specjalnychstref ekonomicznych w kraju. Zwiedzimy dziś Memoriał Rewolucji w Haeyang, Rason Triangle Bank, fabrykę obuwia, szkołę języków obcych i rynek. Kolacja w restauracji miejskiej. Nocleg w hotelu.

14 dzień: Wycieczka na wyspę Pipa i wizyta w hotelu Empero. Obiad w pawilonie Sungjon. Przejazd na stację Tumangan, gdzie odbywa się procedura wyjazdowa. Linia Tumangan – Khasan jest jedyną transgraniczną linią kolejową między Koreą Północną a Rosją. Po południu odjazd z Tumangan. Jedyny wagon sprowadzany jest lokomotywą przez granicę. Od Khasan znajdującego się bezpośrednio nad graniczną rzeką Tumen, wagon jedzie bezpośrednio z rosyjską lokomotywą do Ussuryjska, gdzie jest doczepiany do pociągu liniowego relacji Władywostok-Moskwa. Około północy przyjazd do Ussurijska. Nocleg w 3* hotelu.

Ussuryjsk

15 dzień: Krótkie zwiedzanie Ussuryjska, którego centralna część ma wartość historyczną. Najstarszy hotel w mieście (ul. Lenina 28) został zbudowany w 1880 r., a zbudowany w 1914 r. kościół przy ul. Chicherina 80a jest jedynym budynkiem religijnym w kraju, który nie był od tego czasu rekonstruowany i jest nadal wykorzystywany do pierwotnego celu. Po południu 2-godz. przejazd pociągiem do Władywostoku. Nocleg we Władywostoku.

Władywostok

16 dzień: Zwiedzanie Władywostoku: zobaczymy największy rosyjski port morski na Pacyfiku wraz z położoną pośród wzgórz zatoką Złoty Róg i poje-dziemy na Wyspę Rosyjską, która od 2012 roku jest dostępna drogą lądową– mostem wantowym (podwieszonym). Długość najdłuższego przęsła wy-nosi ponad 1 km, a całkowita długość mostu to ponad 3 km. Po południu czas wolny. Nocleg we Władywostoku.

17 dzień: Lot powrotny.

WAŻNE INFORMACJE

2 klasa = przedział sypialny 4-osobowy
1 klasa = przedział sypialny 4-osobowy do wyłącznej dyspozycji 2 osób

Pakiet standardowy plus: Pociągi na tej trasie nie posiadają wagonów 1 klasy z przedziałami 2-osobowymi, dlatego zostanie dla Państwa wykupiony cały przedział 4-osobowy 2 klasy do wyłącznej dyspozycji 2 osób. W Korei Północnej nie ma możliwości nocowania w wybranych hotelach – hotele są przydzielane przez lokalną agencję z góry. Dlatego pakiet standardowy plus różni się od pozostałych pakietów tylko i wyłącznie rodzajem noclegów w Pekinie i Władywostoku oraz rodzajem przedziału w pociągu.

Wszystkie ceny podane są od osoby. W każdym wypadku podany został czas lokalny. Rozkład jazdy oraz opłaty konsularne mogą ulec zmianie. Oferta jest ważna wyłącznie w wypadku dostępności wszystkich usług w momencie Państwa zgłoszenia (dokonywania rezerwacji).

Uwaga – w pociągu nie ma wagonu restauracyjnego. Wyżywienie na podróż należy zatem wykupić jeszcze w Pekinie/Pjongjang. W każdym wagonie są dostępne 1-2 toalety z umywalką oraz samowar z wrzącą wodą. W każdym wagonie są dostępne 1-2 toalety z umywalką oraz samowar z bezpłatną wrzącą wodą. Uwaga – w większości pociągów prysznice nie są dostępne.