Kod wycieczki: USB

12 dni

2.020 km pociągiem

TRASA: TASZKIENT – SAMARKANDA – BUCHARA – CHIWA – TASZKIENT

ATRAKCJE:

  • Podróż liniowymi pociągami po Uzbekistanie!
  • Taszkient – jedno z największych miast Azji Środkowej, pustynna metropolia i stolica Uzbekistanu
  • Samarkanda – światowe dziedzictwo UNESCO, obok Rzymu i Aten jedno z najdłużej zamieszkanych miast świata
  • Buchara – jeden z najcenniejszych zespołów architektury islamskiej w Środkowej Azji
  • Chiwa– miasto w pustynnej oazie, jeden z głównych ośrodków handlowych na Szlaku Jedwabnym

Pakiet ekonomiczny: 699 €

-> bilety kolejowe 3 klasy
-> ekonomiczne (budżetowe) hotele 3*

Pakiet standardowy: 850 €

-> bilety kolejowe 2 klasy
-> dobre hotele 3*

Pakiet komfortowy: 995 €

-> bilety kolejowe 1 klasy
-> dobre hotele 4*

☑ noclegi w pok. 2-osobowych zgodnie z trasą i wybranym pakietem
☑ śniadania w hotelach
☑ bilety kolejowe zgodnie z trasą i wybranym pakietem
☑ pakiet map i planów miast przydatnych w trasie
Od 15 stycznia 2019 roku Polacy mogą wjeżdżać do Uzbekistanu bez wizy.

Koszty dodatkowe od osoby:

✗ wyżywienie podczas podróży pociągiem
✗ inne nie wymienione wyżej posiłki
✗ zwyczajowe napiwki
✗ opłaty za używanie kamer video i aparatów fotograficznych w muzeach i innych obiektach: ok. 100-150 € od osoby na całej trasie

Zwiedzanie z lokalnymi przewodnikami: 550 €

-> obsługa w języku angielskim
-> bilety wstępu i transport wliczone w cenę
-> przewodnicy tylko podczas zwiedzania (nie w pociągach)

Transfery: 100 €

-> z/na lotnisko i dworzec kolejowy
-> bez przewodnika, tylko z kierowcą

Dopłata za pokój 1-osobowy:

-> pakiet ekonomiczny: 160 €
-> pakiet standardowy: 170 €
-> pakiet komfortowy: 202 €

Zwiedzanie i transfery dla 1 osoby: dodatkowo 50%

Taszkient

1 dzień: Wylot do Taszkientu. (Jeżeli już tego dnia wylądują Państwo w Taszkiencie, wówczas konieczna będzie dopłata za dodatkowy nocleg).

2 dzień: Poranne lądowanie w Taszkiencie. Zwiedzanie zabytkowej i nowoczesnej części miasta, w tym: Plac Emira Timura, Muzeum Sztuk Pięknych Uzbekistanu, Plac Niepodległości – największy plac miejski byłego Związku Radzieckiego (to na nim stał niegdyś największy na świecie pomnik Lenina zastąpiony obecnie wielkim globusem), medresa Barak Chana z XVI wieku,miejscowy bazar, największe w Azji Środkowej metro i wiele innych zabytków. Nocleg w Taszkiencie.

Samarkanda

3 dzień: Podróż szybkim pociągiem Afrosiyob z Taszkientu do Samarkady (przejazd trwa około 2 godziny). Popołudniowe zwiedzanie miasta: Plac Registan z XV wieku, Mauzoleum Guri Mir z początku XV wieku, w którym spoczywa Timur, jego dwaj synowie i dwaj wnukowie, w tym Uług Beg, kompleks cmentarny Szah-i Zynda z XIV-XV wieku, meczet piątkowy Bibi Chanum i bazar orientalny. Nocleg w Samarkandzie.

4 dzień: Drugi dzień pobytu w Samarkandzie – jednym z najstarszych miast Szlaku Jedwabnego. Dziś zwiedzą Państwo m.in. obserwatorium astronomiczne wzniesione przez mongolskiego księcia Uług Bega z XV wieku oraz wykopaliska starożytnego miasta. Po południu czas wolny. Nocleg.

Buchara

5 dzień: Rano odjazd szybkim pociągiem Afrosiyob do Buchary, której obejmujące około 140 obiektów stare miasto jest jednym z najcenniejszych zespołów architektury islamskiej w Środkowej Azji i jest wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przyjazd około południa. Po południu zwiedzą Państwo wybrane najważniejsze zabytki: cytadelę Ark i ruiny murów obronnych z IV w. p.n.e., najstarsze zachowane mauzoleum muzuł-mańskie w Azji Środkowej – Mauzoleum Samanidów (IX-X w.), kompleks budowli Bala Hauz. Po południu zwiedzą Państwo na pieszo stare miasto Buchary: kompleks i minaret Kalon z XII wieku, bazar orientalny i hale targowe Toqi Saragon z XV-XVI wieku, najstarszą zachowaną w Azji Środko-wej medresę Uług Bega z XV wieku, kompleks budowli Lab-i Hauz (XVI-XVII w.). Nocleg w Bucharze.

6 dzień: Po śniadaniu zwiedzą Państwo fascynujące okolice Buchary: meczet Chor Minor, kompleks i centrum sufizmu Baghautdin Naqshbandi z XIV-XVI wieku (oddalony 14 km od Buchary), letnia rezydencja ostatniego Emira Buchary Sitoraj Mohi Hosa (XIX-XX w.). Nocleg w Bucharze.

Chiwa

7 dzień: Czas wolny przed południem. Około południa odjazd szybkim pociągiem Afrosiyob do Chiwy (kursuje 3x w tygodniu: pon, czw + sob). Przejazd trwa 6 godzin. Przyjazd do Chiwy około godz. 18.00. Zakwaterowanie i nocleg.

8 dzień: Około 3-godzinne zwiedzanie starego miasta zwanego Iczan Kala, w tym wpisanych na listę UNESCO XVII-wiecznych murów obronnych, cytadeli Kunja Ark z XVII-XIX wieku, meczetu Dżuma z XVIII wieku oraz medresy z minaretami Amin-Chan i pałacu chana Tasz Chauli. Nocleg.

9 dzień: Po śniadaniu zwiedzą Państwo m.in. ruiny antycznego miasta To-prak Kala i stare twierdze, w tym twierdzę Kyzyl Kala. Nocleg w Chiwie.

10 dzień: Wolne przedpołudnie. Po południu odjazd z Chiwy pociągiem nocnym do Taszkientu (kursuje 4x w tygodniu: pon, śr, czw + sob). Przejazdprzez Pustynię Kysylkum. Trasa z Chiwy/Urgench do Taszkientu jest jednym z najdłuższych odcinków kolejowych Uzbekistanu. Chcąc uniknąć połączenia nocnego, można opcjonalnie wrócić szybkim dziennym pociągiem do Buchary (kursuje 3x w tygodniu: wt, pt + nie) i stamtąd do Taszkientu.

Taszkient

11 dzień: Wcześnie rano przyjazd do Taszkientu. Czas wolny, nocleg.

12 dzień: Powrót.

Wycieczka jest możliwa w każdy wtorek (1 dzień = wtorek). Jeśli spędzą Państwo dodatkowy dzień w Chiwie, wycieczka będzie możliwa w każdy piątek i niedzielę. Polecanym okresem na podróż są miesiące: marzec, kwiecień, maj oraz okres od połowy września do listopada. Z powodu wysokich temperatur dochodzących latem do 50 stopni należy unikać miesięcy letnich, przede wszystkim lipca i sierpnia.Polecamy przysłanie zamówienia z 6-miesięcznym wyprzedzeniem, najpóźniej na 9 tygodni przed podróżą.

Klasy biletowe:

3 klasa = miejsce siedzące klasy Economy, w pociągu z Chiwy do Taszkientu wagon sypialny bez przedziałów w pozostałych pociągach
2 klasa = miejsce siedzące klasy Business, w pociągu z Chiwy do Taszkientu przedział 4-osobowy w pozostałych pociągach
1 klasa =miejsce siedzące klasy VIP, w pociągu z Chiwy do Taszkientu przedział 4-osobowy do wyłącznej dyspozycji 2 osób

Wszystkie ceny podane są od osoby. W każdym wypadku podany został czas lokalny. Rozkład jazdy oraz opłaty konsularne mogą ulec zmianie. Oferta jest ważna wyłącznie w wypadku dostępności wszystkich usług w momencie Państwa zgłoszenia (dokonywania rezerwacji).

Opcje dodatkowe:

Bilety lotnicze: od 580 € w obie strony

-> bilety lotnicze także mogą Państwo zamówić u nas (z dowolnej miejsowości na całym świecie)
-> cena zależy od dokładnej daty podróży i daty zamówienia (wystawienia biletów)

Ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą:

-> wymagane przez konsulat rosyjski
-> 1,31 euro od każdego dnia pobytu dla osób poniżej 25 lat
-> 1,51 euro od każdego dnia pobytu dla osób powyżej 25 lat
-> 2,27 euro od każdego dnia pobytu dla osób powyżej 65 lat

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji:

-> zalecane wykupienie np. na wypadek choroby
-> cena zależna od końcowej ceny wycieczki